Dvd rw

witam!

mam taki problem! kupiłem wczoraj DVD RW LiteOn SOHW-1693S i dzisiaj sobie próbuję coś wypalić w Nero 6.6.0.15 i jest kapa :frowning:

kupiłem płytki esperaza… i wszystko się ładnie nagrywa aż do końca i wyskakuje komunikat:

zapis zakończony niepowodzeniem i coś o trybie DOA :-s

czy ktoś może mnie oświecić o co biega… nie chciałbym puścić z dymem pozostałych płytek, a sporo mam do wypalenia :slight_smile:

DUCH może Twoja nagrywarka ma uczulenie do Esperanzy. Spróbuj nagrać na innej płytce :?

trudno wyczuć bo innych płyt nie posiadam :lol:

budżet wyczerpany, a te które mi pozostały chciałbym jednak wykorzystać :smiley:

raczej chodzi o tryb DAO (DiskAtOnce) :slight_smile:

probowales wypalic z mniejsza predkoscia?

to sa plyty niezbyt wysokich lotow i nie zawsze to co napisane na laminacie odpowiada prawdzie.

stefe spróbujemy z najmniejszą :smiley:

a jakie płytki polecacie tak wogóle… model nagrywarki podałem :slight_smile:

DUCH a firmware???

tego na razie jeszcze nie próbuję :smiley: najpierw porada stefe

zabawa z firmware to może być kaput dla nagrywarki, a tego to naprawdę bym nie chciał 8)

jednak zdaję sobie sprawę, że może będzie trzeba coś pokombinować… jednak na wypalarkach DVD wogóle się nie znam… wczoraj kupiłem :-s

DUCH a w jakim trybie nagrywałes ?

Proponuje poczytać o niej na cdr.info.

Z firmware też bym się wstrzymał i sprawdził inne płyty.

mów mi Zorro ;]

ale zapewne DiscAtOnce… chyba :silly:

no czytam właśnie i piszą, że najnowszy BIOS posiada więcej nośników w obsłudze itp. ale boję się, że coś będzie… :x

może ta porada nie wiele pomoże, ale…

czy dane które wypalałeś w nero nie były przypadkiem chronione przed zapisanem?? Może właśnie dlatego nie chciało sie wypalić do końca :roll:

Powiem ci że raz rozwaliłem sobie nagrywarkę. Niestety czasami tak jest.

Mimo że ją naprawiłem nie nagrywa już jak kiedyś. :frowning:

Zorro - nie pozostaje nic innego jak sprzedać butelki i kupić inne płyty :o 8)

:jupi: :jupi: :jupi:

dobra udało się :!: wszystkim serdecznie dziękuję za porady :slight_smile:

stefe Twoja rada okazała się najbardziej trafna :smiley:

jeszcze raz dzięki :slight_smile:

verbatim, tdk… i obojetnie czy + czy -… czy nawet RW+/-.

dobre sa tez platinum.

edit <

ogolnie dobre sa plyty na nosnikach verbatima ( mitsubishi chemical corp. )… nosniki, na ktorych czesto produkowane sa plyty TDK… czyli Taiyo Yuden Company.

i ogolnie lepiej kupowac bardziej firmowe plytki… nie chodzi tu tylko o sam fakt nagrania, ale o trwalosc nosnika.

Identyczną nagrywarkę od kilku tygodni ma mój sąsiad…nagrywa wszystko jak leci…

zabawa z firmware to nie przelewki dlatego za wszelką cenę chcę tego uniknąć :!:

swoją drogą moja CD RW LiteOn też już sporo wigoru straciła po zabawach z BIOSami… ale odczyt płyt jej się pokićkał…

Ja na swoim lite-on pale tylko na płytkach Verbatim plus, płytki opisane że wypalanie z predkoscią od 1xdo 4x a ja wypalam x8 i jest bezbłędnie , a co do esperanz to mój laiton 851S@ 832S z najnowszym biosem nawet nie widzi tych płyt , sprawdzone na kilku rodzajach esperanz.