DVD źle odtwarza filmy

Witam

Zakupiłem DVD firmy Philips DVP5990 i do niego kabel HDMI. TV to Panasonic Viera 32LX60P

Problem polega na tym że gdy oglądam film [zgrany z kompa] *.avi (~700mb) to w filmie obraz sie od czasu do czasu tnie i b.często sie ‘kratkuje’ nie wiem jak to dokładnie nazwać ale robi sie czasem jakiś pasek zielony, no nie da sie oglądać tego… Wie ktoś o co mi chodzii?

Dzieje sie tak gdy nagram filmy na płytke czy na USB i zawsze to samo. Kilka razy udało sie mi film obejrzeć normlanie ale częścieciej nie idzie go obejrzeć :\

Znajomy mowi ze to wina Divx - tylko jak to ‘naprawić’?

Prosze o pomoc.

Pozdrawiam.

/Jesli nie ten dział prosze o przeniesienie do odpowiedniego. Dziękuje.

Update firmware DVD ? Bo to chyba faktycznie wina DivXa, lub zbyt wolnego dekodowania.

Firmware mam najnowsze, nowszego na stronie producenta nie znalazłem…

Co z tym zrobić?

Dodam że gdy oglądam filmy DVD dzieje sie to o sporadycznie…

Może to wina kodeków. Sprobuj przekonwertować film na taki format z którym nie ma problemów przy oglądaniu.

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

I każdy film będę musiał konwertować jak bede chciał go obejrzeć? Troche bez sensu…

Po prostu oddaj DVD do sklepu na gwarancji, z wyjaśnieniem, że podczas oglądania filmów pojawiają się błędy (opisz jakie). Powinni Ci dać inny egzemplarz, w którym albo będzie wszystko grało, albo będzie to samo. Wtedy się pomęczymy w znalezienie błędu. Być może trafił Ci się wadliwy egzemplarz.