Dvd


(Menes) #1

Witam serdecznie

Od pewnego czasu mam niewielki problem ze stacją Sony DVD RW DW - D23A. A problem polega na tym iż wkładam czystą płyte i nic...tak jaby nie było płyty.....nic nie moge nagrać.....co ciekawe jeżeli włoże już zapisaną płyte to normalnie jest ona wczytywana. Odrazu mówie że nie możliwe jest by płyty były uszkodzone ponieważ:

  • tych płyt testowałem z 6 ( żadna nie zadziałała)

  • nie sa to płytki za 1zł a troszke lepsze, znanych firm.

Co z tym moge zrobić ?? Zgłosić się do producenta stacji..iść do serwisu czy moge sam coś zrobić z tym ??


(Zbych ) #2

A pewnie płyty są od jednego producenta , próbowałeś inne płytki innej firmy , możliwe że konieczne będzie zaktualizowanie firmware nagrywaki


(Menes) #3

płyty firm :

Verbatim

Philips

Emtec

Nie przypuszczam by każda z form wypuściala uszkodzoną serie płyt…


(JNJN) #4

Wyczyść napęd.

Zmień nośniki na takie na których wszystko było dobrze - które wcześniej używałeś.

I to co Zbych1 pisze,aktualizacja firmware napędu,napęd może po prostu nie widzieć nowych nośników lub ich nie obsługiwać.

http://www.cdrinfo.pl/software/artykuly … 0102200158


(Zbych ) #5

No to pewnie napęd uszkodzony , a w zasadzie element elektroniki opowiedzialny za identyfikacje nośnika , a nagrane czyta bo wtedy laser skupia sie na tym co jest już zapisane , można spróbować zaktualizować bios , a jak nie pomoże to serwis jak jest jeszcze na gwarancji.

PS. No tak tylko że do tego napędu nie ma nowych firmware: a więc pozostaje czyszczenie płytą czyszczącą nie jestem zwolennikiem stosowania takich płyt gdyż producenci napędów tego nie zalecają , więc tylko serwis pozostał

http://forum.rpc1.org/dl_firmware.php?download_id=2080