Dvd


(system) #1

Kupilem czytnik DVD>Zaistalowalem powerDVD.Kiedy wloze plyte z filmem i otworze film obraz sie za wiesza i sie pokazuja zielone paski.Czy to wina braku kodeka.Poracie czy moze mam zmienic program do otwarzania filmow

Złączono Posta : 14.10.2005 (Pią) 13:54

aha.Jakie kodeki polecicie?????


(El Presidento) #2

Tak jest to wina kodeków :roll:

Polecam :

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=301&t=36


(system) #3

niestety nic to nie dalo:(:(:(pomozcie


(JNJN) #4

Jak podlączyłeś DVD w kompie, II kanał IDE jako Master ostatnia wtyczka taśmy.

http://forum.centrumxp.pl/viewtopic.php?t=41366

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=42381

Jaki system i konfiguracja kompa.

Program Power DVD jest programem niezależnym - nie potrzebuje dodatkowych kodeków.Program ten ma własny program diagnostyczny - wykonaj test,bo może za słaby komp,karta grafiki lub trzeba wymienić sterownik karty grafiki.


(Filifera) #5

Witaj,

jak zawsze dość trudno jest gdybać co może być przyczyną takiego zachowania się sprzętu i filmu.

Jednak oprócz braku pewnego rodzaju kodeków , które należy zainstalować do obsługi formatu DVD a pewnie ich brak w systeemie, możesz sprawdzić jeszcze czy twój nowy napęd dvd jest rzeczywiście ustawiony dla naszego regionu (2).

Ewentualnie mogło się zdarzyć iż twoja płyta pochodzi z innego niż nasz regionu.Ja miałem taki przypadek po wyjeżdzie do Indonezji, gdzie zakupiłem płytki DVD z koncertami muzycznymi i bez swego rodzaju obejść regionu nie można ich było wcale uruchomić.

Jest jeszcze jedno - trochę zastanawia mnie nazwa urządzenia którą podałeś jako użytkowaną do odtwarzania filmu [czytnik dvd], mam nadzieję iż masz na myśli napęd dvd umieszczony w skrzyni komputera…gdyż zdarza się mnóstwo sprzętu , który mógłby nas zmylić swą nazwą.

pozdrawiam.