DVDrom głośno pracuje, ale rzadko czyta płyty

(Niepoznany) #1

Witam,
ostatnio wróciłem do morrowinda złotej edycji wydanej na dvd. Parę dni grało się normalnie. Od niedawna przy próbach uruchomienia gry zaczyna bardzo głośno pracować - nie szumieć ani warczeć, raczej przypomina to odgłos parowozu. Nie czyta płyty, chyba, że po kilku próbach. Inne płyty to samo. Reszta kompa ok.

(JNJN) #2

To chyba czas na nowy?

Możesz spróbować wyczyścić soczewkę i cały napęd.

(Bogdan_G) #3

Podaj, jaki dokładnie masz zasilacz, jakiej marki i ile W.

(Niepoznany) #4

JNJN myślałem o tym ale póki co nie chcę go wyjmować.
bogdan gdzie to jest napisane?

(Bogdan_G) #5

Pewnie na specyfikacji zakupu. Sic.
Normalnie, to otwiera się obudowę i czyta.
Gotowce dostają marne zasilacze. Tak było zawsze. Takie bylejakie 450W mniej miało sprawności, niż markowe 360W +80. A przy byle obciążeniu napędu może brakować zasilania. Jednocześnie też procesor robi się głośny, no i z tyłu czuć, że grzeje… Wolno pomacać!

(Niepoznany) #6

Komputer ma 8 lat a zaczęło się to dopiero teraz, więc nie tak słabo. Jaka jest przyczyna głośnego mielenia?

(Bogdan_G) #7

Daj spokój. 8 lat, to nawet po przeczyszczeniu wiatraka zasilacza z kurzu, trzeba wpuścić kropelkę oleju silikonowego na ośkę wirniczka - pełno porad w necie, jak to zrobić.
Przy marnym zasilaczu, to i tak cudo, że przez 8 lat dawał sobie radę.
Nie lepiej też zainwestować w nowy markowy, cichy zasilacz?
A komputer czyszczony był z kurzu i wymieniona była choć raz pasta termoizolacyjna przez te lata?

Poprawiłem posta, żeby poważna młodość nie zarzucała mi na moją starość, że jestem zbyt bezpośredni.
Nie, nie będziemy nigdy na per “Ty”.

(Niepoznany) #8

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

(rgabrysiak) #9

Widzę, że kultura to dla ciebie obce słowo.

(Bogdan_G) #10

Przedstawiła się. A chodziło tylko o komputer.