Dwa Anty Wirusy na komputerze


(Gymat) #1

Więc Tak , Mam na Komputerze (Laptopie) 2 anty-wirusy . Microsoft Security Essentialsi i Commodo. W obu wykluczyłem ich procesy na wzajem żeby się nie gryzły. Pytanie brzmi czy to coś da żeby się nie gryzły>? . Jeżeli muszę 1 usunąć to którego? .

PS. Commodo mam od wczoraj wieczoram i troche (mało) system muli , Przy skanowaniu commodo nie da sie praktycznie nic robić (bardzo muli) i skanowanie trwa 2godz.


(Spandau) #2

Przeczytaj opinię na ten temat http://www.vista.pl/artykuly/13809_czy_ … dows_.html


(Gymat) #3

Commodo chodzi mi tu tylko o Firewall.


(Spandau) #4

Właśnie zastanawiałem się na tym. W takim przypadku jeśli do antywirusa MSE zainstalowałeś Comodo Firewall (sam firewall bez antywirusa Comodo) http://www.dobreprogramy.pl/Comodo-Pers … 20399.html to masz jednego antywirusa + Firewall. Więc powinno być dobrze


(Gymat) #5

Podsumowując : Mam Commodo FireWall + MSE , Lecz Commodo anty wirus ma wbudowany wirewall nie lepiej usunąć mse i firewall i ściąnąć po prostu Commodo AntyWirus? Co polecasz?


(Spandau) #6

Wbudowany firewall ma pakiet Comodo Internet Security http://www.dobreprogramy.pl/Comodo-Inte … 12952.html.

Jeśli chcesz przetestować to usuń to oprogramowanie czyli MSE oraz Comodo, ale musisz zainstalować Comodo Internet Security http://www.dobreprogramy.pl/Comodo-Inte … 12952.html

Ja bym zainstalował darmowy antywirus - sam wybierasz który Avast, Avira, Avg + Comodo Firewall http://www.dobreprogramy.pl/Comodo-Pers … 20399.html + darmową (nie testową) wersje Malwarebytes.


(witek-pl) #7

Wywal tego od Microsoftu, ten antywirus jest bardzo przeciętny a w wielu kategoriach słaby…


(Gymat) #8

Zainstalowałem Commodo Internet Security który ma w sobie FireWall. Na razie CHodzi dobrze. Jak ustawie na tryb gry w commodo z 20 klatek robi mi sie 30 ;D Zawsze coś. Jestem Zadowolony jak na razie.