Dwa antywirusy, czy się pożrą?

Cześć, mam pytanko. Mam dwa dyski, C i D. Na pierwszym z nich mam zainstalowanego antywirusa, a chciałbym zainstalować jeszcze drugiego. Pomyślałem sobie, czy może jakbym zainstalował drugiego antywira na drugim dysku to czy mimo wszystko antywirusy by się pożarły? Jeżeli pożarłyby się to co musiałbym zrobić, żeby mieć dwa antywirusy, ale żeby się nie pozjadały?

a przemyślałeś to dobrze?

to że będą dwa antywirusy nie oznacza, że będziesz miał dwa razy większą ochronę

mogą na siebie tak oddziaływać, że ani jeden nie będzie spełniał swojej funkcji (nie ważne że będą na różnych dyskach[partycjach])i sobie tylko zaszkodzisz tym

nie ma potrzeby mieć kilku antywirusów w systemie

możesz np. korzystać ze skanerów online

no tak, zgodzę się z Tobą efazeti , ale tak: mam AviręAntivir Premium, bo słyszałem, że jest to bardzo skuteczny antywirus. Ale coś podejrzewam, że nie wykrywa mi wszystkiego. Mimo to chciałbym go zostawić. Ale dla świętego spokoju myślałem jeszcze o NODzie32 Antivirus.

A skanery on-line… myślę, że to tylko reklamówki dla komercyjnych wersji. Wykrywają zagrożenia na słabej skuteczności. Nie wierzę im

To nic nie da ze zainstalujesz na drugim dysku, większość antywirusów integruje się z systemem który masz na dysku C. Jeśli chcesz mieć dwa av. to wybierz coś od GDATA który ma dwa silniki. Tylko musisz mieć bardzo mocnego kompa.

Możesz zainstalować 2 antywirusy, jeżeli w jednym z nich wyłączysz ochronę w czasie rzeczywistym.

aha… ok, dzięki za pomoc:) będę coś próbował

Oczywiście wyłącz ochronę w czasie rzeczywistym w jednym przed zainstalowaniem drugiego.

Nie zaleca się instalacji więcej niż 1 antywira w systemie. Będą się poprostu gryźć i będą nieskuteczne.

Jeden drugie będzie się uważał za wirusa… A Noda32 kup, jego używaj…

Ok, usunąłem Avirę, zainstalowałem NOD32, ale coś nie chce się zaktualizować:/ wyskakuje komunikat, że połączenie zostało przerwane…

Wpadłem na pomysł, że może powróciłbym do ‘starej’ Aviry, ale zainstalowałbym drugiego firewalla. Już mam Outposta Pro 6.0, myślałem o Eset Smart Security, ale firewalle chyba też się pożrą, co?

Jak zainstalujesz ESS to już nie musisz instalować dodatkowego firewalla.

Podobno od przepychu głowa nie boli, ale w przypadku bezpieczeństwa jest na odwrót.

Więc zainstaluj sobie pakiet typu Eset Smart Security i nie kombinuj już.

Wystarczy ci tylko jeden antywirus więcej nie trzeba, bo spadnie ci skuteczność wykrywania wirusów.

Jak będziesz miał 2 AV to wzajemnie będą sobie skanować kwarantanne a backdoory będą ci się wkradać.

ok, dzięki za info:)

ale dwa silniki nie będą przeszkadzać. G DATA - zainstaluj tego! Będziesz zadowolony

Ja z niego korzystam i nawet jest dobry tylko że trzeba wyłączyć WebFilter jeśli ma się GDIS bo strasznie neta muli.

Zawsze to u mnie 8 wirusó mniej :slight_smile: