Dwa AP w jednym domu - ustawienia

(Krzysiek_PL_) #1

Witam,

sieć kablowa, vlany itp. mam już skonfigurowane. Obecnie mam w domu access point UBNT UAP-AC-PRO. Zasięg w całym domu jest rewelacyjny, ale niestety przed domem mam problem z zasięgiem. AP jest po drugiej stronie domu dlatego tak jest, ale nie mogę go bliżej przenieść, bo inaczej w pokojach jest problem z zasięgiem. Mam starego AP CISCO WAP4410N wiem wiem nie jest outdoor, ale zamontuje go w małej szopce na ogrodzie. 

Problem mam taki, iż nie wiem jak najlepiej to ustawić. Kanały ponoć najlepiej ustawić +5 lub -5 do obecnego AP. Więc jeśli mam na AP w domu kanał 6 to na tym drugim najlepiej 11? Czy SSID ustawić taki sam jak na AP w domu czy zrobić w nazwach dopiski np. sieć1_garden i sieć1_garden_guest?

(Longhorn2009) #2

Możesz użyć programu typu inssider czy acrylic WiFi do przeskanowania eteru i wybrania właściwego kanału. Nazwy sieci to już sprawa indywidualna, chyba że nowy AP ma służyć jako extender dla obecnego to nazwy ssid i kanał muszą być te same. Dzięki temu urządzenia będą automatycznie się przełączać między AP zależnie od siły sygnału.

(Krzysiek_PL_) #3

Chyba przetestuje tego drugiego AP w trybie EXTENDER. Do tego wystarczy, że na tym drugim ustawie go w tym trybie? Czy na tym w domu UBNT też trzeba coś zmienić?

We wrześniu chcę kupić jakiegoś outdoora AC od UBNT z okablowaniem i zamontować go na ścianie na odpowiedniej wysokości żeby mi go nikt nie zwinął w nocy :wink:

(Longhorn2009) #4

Tylko na nowym konfigurujesz.

(roobal) #5

Przecież te Unifi mają 802.11f, więc po co tworzysz bridge między APkami? Wepnij go gdziekolwiek w sieć i on będzie rozsyłał SSIDy. Masz postawiony Unifi controler?

(Krzysiek_PL_) #6

Mam postawiony UniFI Controller.