Dwa dyski do kupienia czy to są dobre raporty

Witam,

zamierzam kupić dwa dyski ssd 840 120gb uzywke i HDD WD 320GB, mam raporty z testów dysków ale nie potrafię cokolwiek powiedzieć o tym doradzicie czy są to w miarę sprawne dyski?

Teoretycznie:

SSD zdrowy jak ryba,

ale

WD ma przejechane 16 tys. godzin. Jeżeli screeny mówią prawdę to jest pomimo tego sprawny.

 

Jak masz zaufanego sprzedawcę to można brać. Pytanie tylko za ile?

Za te 16tys godzin WD to można się trochę potargować.

Mam tego samego WD tyle że ze złączem PATA. Mój ma ponad 25.500 godzin pracy (8120 włączeń) i również zdrowiuśki. Oczywiście reguły nie ma, ale jak był dobrze traktowany to daje pojęcie ile wytrzymuje (zresztą starsze dyski są żywotniejsze niż obecne)…

Co się stało z linkami do raportów o stanie dysku ?. Przy edycji posta usunąłeś?, bo wcześniej były. Z pamięci mogę coś pominąć. Możesz się targować, nie tylko ze względu na liczbę godzin przepracowanych. WD z tego co z pamięci, z braku raportów. W smart ma błędy odczytu, parametr 01, oraz błędy komunikacji parametr C7. Skan z wszystkimi zielonymi polami to nie wszystko. Powinieneś  dodatkowo ustalić, gwarancję rozruchową na ileś dni. Aby sprawdzić w praktyce, czy błędy w smart dają odzwierciedlenie, jakby były jakieś problemy. WD jak będzie jako na dane, to może ujdzie. Ale trzeba się upewnić w praktyce. Co do SSD,to chyba coś były błędy komunikacji ale dużo mniej. I też sprawdzić w praktyce jak to działa.