Dwa dyski,dwa systemy

Mam dwa dyski - jeden 13 gb drugi 80gb. Chcialbym,aby na tym 80gb byl win xp a na tym mniejszym win me (to wynika z tego,ze najlepszy program do mojej karty tv dziala tylko na win me). Ale mam pytanie - czy jesli najpierw podlacze i zrobie format tej 80 i zanstaluje na niej win xp a nastepnie odlacze ja i podlacze ta 13 i tam zainstaluje tego win me to czy po podlaczeniu 2 dyskow bede mogl wybrac system? aha… zalezaloby mi na tym,aby win xp byl na glownej partycji c:, czy to jest wszystko mozliwe?

a prubowałeś obsłużyć DSCALER - em swój tuner ?? to jest najlepszy program do obsługi tunerów, a wracając do tematu

to nie zadziała, ale możesz zainstalować na większym xp potem na mniejszym me, i podłączyć 2 dyski i zmodyfikować odpowiednio plik boot.ini znajdujący się na dysku c instalacji xp, szczegóły na google

wtedy będziesz miał wybór systemów

Według mnie to nie musisz odłączać dysków. Po prostu przy instalacji systemu wybierasz partycję i instalujesz Windows Me i później to samo robisz instalując Windows XP.

tak działa w obrębie 1dysku ale czy dwóch dysków to nie wiem :wink:

Aby automatycznie był utworzony wybór systemów to najpierw trzeba zainstalować starszy system czyli windows me, a dopiero potem windows xp. Nowszy system rozpoznaje, że jest już zainstalowany starszy system i automatycznie tworzy boot.ini czyli wybór systemów.

Jeżeli najpierw zainstalujemy nowszy system czyli xp to wybór systemów nie zostanie utworzony bo na kompie będzie jeden system. Jeżeli następnie zainstalujem windows me to system ten nie rozpoznaje windowsa xp. Po prostu dla windowsa me jakiś tam xp nie istnieje bo gdy windows me był tworzony to o xp jeszcze się nie śniło.

tyle to ja wiem,że trzeba najpierw starszy a pozniej nowszy system tylko zastanawiam sie czy mozna tak zrobic aby ten win xp byl na glownej partycji c: a win me na innej partycji bo chce glownie korzystac z xp a me tylko do ogladania tv

to nie jest jedyne rozwiązanie :slight_smile: osobiście ja najpierw instalowałem xp a potem doinstalowywałem 98/me :slight_smile:

i dziala Ci wszystko dobrze?mozesz wybierac system?

to było wieki temu … ale działało bez zarzutu :wink: aktualnie mam xp i linuxa

ciezko jest zmodyfikowac ten plik boot.ini?

A niby dlaczego nie mógłby być? Dysków oczywiście w żadnym przypadku nie odłączaj. Jeżeli zainstalujesz windows me na drugim dysku i chciałbyś go uruchomić jeszcze przed instalacją xp to partycja podstawowa na której zainstalowany byłby windows me musiałaby być ustawiona jako aktywna.