Dwa dyski - jeden pod usb i dziwne błedy (pilne dla mnie)

Witam serdecznie. W tym poście opiszę problem od a do z. Awięc zaczeło się tak:

  • na swoim dysku twardym (polskim) miałem zobrazowane dyski The Sims 2 bo chciałem mieć wszystko w jednym i wszytko było oki.

  • jak wyjeżdzałem doa angli kupiłem adapter aby podłaczyc dysk pod usb bo angielski ma gwarancje i nie chciałem go rozkręcać. No i gdy juz tam dojechałem podłaczylem ale nic nie instalowałem tylko zkopo\iowałem całą zawartość dysku (z polski) na dysk (angielki) no i ten polski zfrmatwałem nastepnie zkopiowałem tez dane zpowrotem.

Pózniej chciałem obie zainstalować ta gierkę ale podczas kopiowania plikow mam blędy w sims 2 raz na 1 raz na 2 4 płycie i tak w koło. Tak samo jestt na innym komputerze (laptop wujka, też są błedy). Jak i zpłyty też były błedy. Inne aplikacje które mam czyli testowa office 2007 z dysku na slepo pyta ie gdzie sa jego pliki np chce plik abc.cab i pisze ze go tam nie ma a on naprawde jest. Niewiem co robić co mu sie mogło stać. Proponuje nastepujace mysli #-o :

  • kopiowanie PL > AN > pl co zpowodowało utrate danych (ten anglielki komputer jest naprawde dziwny)

  • uszkodzenie systemu plików (jak odłaczylem ten dysk kilka razy z pradu zamiast z usb, raz mis sie pojawił blad ze komputer utracil dostep do tablicy $tf… i dane zostały utracone…

  • może trzeba go podpiąc pod normalnego kabla ata(ale i tak jest po fakcie bo juz kopiowałem to tak jak wyżej i pewnie nadeszła zagłada, z drugiej strony podczas kopiowania nie ma zadnych błedow)

Ludzie pomóżcie mi… ![-o<