Dwa dyski-problem z podłączeniem

Mam dwa dyski:

Dysk1 domowy- Maxtor 6L120P0 (120 GB) podzielony na 3 partycje FAT32 -system Win XP

Dysk2 firmowy- Caviar WD400JB-00ETA0 (40 GB) podzielony na 3 partycje FAT32 syste Win XP

Chciałbym aby dysk1 był masterem a dysk2 jako slave, podłączany za pomocą szuflady. Dysk ten jest z komutera firmowego, czasami muszę przenieś duże ilości danych z firmy do domu.

Próbowałem różnych konfiguracji. Jedyna jaka działa prawidłowo to:

  • dysk2 firmowy-master-koniec taśmy dysk1 domowy-slave środek taśmy. Ta konfiguracja powoduje, że musiałbym posiadać dwie szuflady.

W przypadku dysk1 domowy-master-koniec taśmy dysk2 firmowy-slave-środek taśmy, system uruchamia się tylko w trybie awaryjnym i nie widać partycji trzeciej dysku2

Zamiana kolejności podłączenia do taśmy też nie przynosi rezultatu.

Osobno dyski pracują prawidłowo.

Być może muszę coś zmienić w BIOS’ie, ale nie wiem co. Być może te dwa dyski nie mogą w konfiguracji takiej jak chcę pracować.

Za pomoc z góry dziękuję.

Podepnij dyski tak jak zamierzasz ich używać po czym uruchom BIOS i ustaw odczyt w ustawieniach podstawowych na auto lub każ mu wykryć. Wychodząc z biosu zapisz ustawienia!

wyjmij ze slave całkowicie zworke i podłącz dysk bez niej.Nie wiem dlaczego ale mam takie problemy jedynie z HDD WD

ad -bukosss- brak efektu, w biosie ustawione mam na auto

ad -guru2000- bardzo dziwny efekt, po wyjęciu zworki w WD HDD komputer nie widzi żadnego dysku.

Widać te dwa dyski nie mogą pracować razem na jednej taśmie i musisz je podpiąć na osobnych taśmach i kanałach IDE,spróbuj oba ustawić na zworkach na CS i podpiąć tak - na ostatniej wtyczce Twój dysk,na środkowej wtyczce firmowy.

Poczytaj

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 712#247712

ad -JNJN- na drugim kanale mam nagrywarkę-master i stacje DVD-slave.

Ale czy to nie dziwne, że jezeli firmowy jest master a domowy slave to wszystko jest ok. Nurtuje mnie pytanie Dlaczego tak jest? Może ktoś na forum zna odpowiedż.

Widać kieszeń lub dysk firmowy wymaga aby był podłączony na taśmie jako Master i wtedy pracuje - różnie to bywa na różnych płytach i z rożnymi dyskami - nic nowego.

Obowiązuje zasada rób tak,aby było dobrze.