Dwa dyski twarde blisko siebie

Witam!

W czeluściach szuflady znalazłem starego Seagate’a, którego postanowiłem przeznaczyć na system. Chcę je zamontować obok siebie tj. jeden tuż pod drugim. Czy takie ustawienie nie zaszkodzi żadnemu z dysków? Z góry dzięki za odpowiedzi :).

Dlaczego ma zaszkodzić? W obudowach miejsca na dyski przecież są zaraz jeden nad drugim, jeśli masz wolnych miejsc więcej to zamontuj dyski w większej odległości dla lepszego chłodzenia.

Ewentualnie wciśnij im tam jakiś nawiew, u mnie jak jeden nad drugim był to ten pod spodem bywał gorący.

Teoretycznie jest pole do popisu, jednak praktycznie ogranicza je mały odstęp między złączami na taśmie ATA. Siłą rzeczy więc muszę wybrać takie rozwiązanie, dlatego pytam, czy jakoś im to nie zaszkodzi :slight_smile:

Jak nie zamontujesz to się nie przekonasz , bo co może zaszkodzić w dłuższej perspektywie być może temperatura , dlatego musisz to sprawdzić w praktyce. Do 45 stopni nie obciążone można uznać za ok i do 50 obciążone od czasu do czasu typu kopiowanie itp też jest w normie. A jak chcesz popatrzec na rózne konstrukcje wielodyskowe to polakaj na temat - http://hardforum.com/showthread.php?t=1393939