Dwa dyski twarde

Witam mam problem z dyskami twardymi zakupiłem niedawno drugi dysk bo pierwszy się posypał więc chciałem go używać jako dodatkowej pamięci lecz po podłączeniu do komputera obu dysków przy rozruchu wyskakuje mi Primary Master: S@A odpięcie jednego pomaga. Co mam zrobić z tym dyskiem dodam że na obu jest system Windows XP i czy przy sformatowaniu pierwszego dysku tylko partycji C coś pomoże?

Ustaw w biosie z którego dysku ma startować.

Co to za dyski, ATA czy SATA?

Są to dyski ATA a w BIOSie nie mogę ustawić nic takiego z którego ma system startwoać.

Ustaw na dysku zworki ten który ma być “głównym dyskiem” ustaw na master a ten jako dodatkowa pamięć na slave

A może muszę podłączyć dyski pod dwa takie kable bo mam oba podpięte do jednego.

c00180570.jpg

Ten dysk który ma być systemowy jest pod pierwsze a ten co dodatkowy to pod środkowe.

Systemowy dysk (nowy) musisz podłączyć pod Master (2).

Udało mi się już uruchomić dwa dyski lecz ten pierwszy (dodatkowy dysk) nie wyświetla się poprawnie w Mój Komputer był on podzielony na trzy partycje a teraz jest tylko dodatkowa partycja D i nie mogę wejść do niej bo prosi o sformatowanie a po sformatowaniu jest tylko 30GB z prawie 80GB.

Edit:

Dobra poradziłem sobie wszystko już działa dzięki wielkie za pomoc.

Matt26 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.