Dwa IP naraz ?!

Mam problem. Kiedy stawiam server gier pokazuje mi sie ze mam ip 192.168.1.2:27015 Lecz gdy naprzykład sprawdzam na whatismyip.com jakie jest wyswietla mi

Your IP Address Is 84.234.42.224. Te pierwsze ja mowi kolega to jest niby od LANu (wewnętrzne chyba)a to drugie co to jest ?

zewnętrzne

tzn. ze można miec dwa naraz ? I czy da sie jakos w ustawieniach systemu zmienic tak zeby własnie przy hostingu serwerów było to zewnętrzene IP ?

http://www.searchengines.pl/index.php?showtopic=9125

To IP zewnętrzne i lokalne.

Adres zewnętrzny to tak jak adres pocztowy bez numeru mieszkania np. Warszawa ul Kopernika 7

Adres wewnętrzny to tak jak numery mieszkań w bloku na ulicy Kopernika 7 np. numer mieszkania 3

Pod tym samym adresem zewnętrznym może być wiele adresów wewnętrznych tak jak w bloku który ma dokładnie jeden adres zewnętrzny może być wiele adresów wewnętrznych czyli numerów mieszkań.

Podsumowując nie jest mozliwe hostowanie serwera dla osób nie będących w mojej sieci lokalnej chyba, że Zgłosze się z prośbą o zminę adresu ip (o ile to mozliwe ) na zewnętrzne do mojego Dostawcy :slight_smile: ?