Dwa IP po zalogowaniu sie na gmaila

(Qmieteq) #1

Czesc.Od pewnego czasu po zalogowaniu sie na gmaila (z tego samego urzadzenia i z tego samego miejsca) w zakladce "Czynnosci na tym koncie"(tu moge zobaczyc 10 ostatnich IP urzadzen z ktorych nastapilo logowanie na poczte gmaila) mam taki wynik "Ten komputer ma adres IP 77.xx.xx.xxx. (Hiszpania)"-co jest prawda.Po wylogowaniu sie z konta i ponownym zalogowaniu na konto mam taki wynik "Ten komputer ma adres IP 178.139.xxx.xxx. (Hiszpania)-co jest nieprawda.Ten adres IP nalezy do Vodafone.es z Valencji.Vodafone.es jest moim operatorem ADSL.Jak to jest mozliwe,ze moje urzadzenie po zalogowaniu sie na gmaila raz ma adres IP zgodny ,a innym razem nie?Czy istnieje jakies wytlumaczenie?Dziekuje.

(misza_88) #2

Może Cię trochę uspokoję ale jak jak ja przeglądam gmaila w smarkfonie to mam adres odczytywany jako adres z Dublina pomimo tego, że korzystam z sieci Orange_PL. Natomiast na komputerze wszystko jest w porządku adres jest “polski” - operator Play.

Czasami te “wyszukiwarki” IP, mylą adresy i dzieje się to co się dzieje.

Jeżeli jednak zacznie się pojawiać dużo adresów, to może to oznaczać włamanie.

Ale też Orange się postarało aby to utrudnićm ponieważ nasze IP zmienia się co kilka godzin/dni.