Dwa komputery - który wybrać?

Witam.

Znalazłem dwa interesujące mnie komputery. Cena niewiele się różni, za to podzespoły już tak. Osobiście bardziej przychylam się do zestawu opartego na Athlonie i Radeonie, niż Pentiumie i GeForce. Komputer będzie oczywiście służył głównie do rozrywki (filmy, gry itd.). Praca swoją drogą…

Oto dwa linki:

http://www.komputronik.pl/Komputery_PC/Sensilo_SX_620_VHB_K016_/pelny,id,61186/

http://www.komputronik.pl/Komputery_PC/Sensilo_CT_135_VHP_K001_/pelny,id,72506/

I proszę powstrzymać się od rad typu: “Czy nie lepiej dołożyć 500zł…”. Chciałbym po prostu zasięgnąć rady, który z tych zestawów lepiej sprawdzi się w rozrywce. Ewentualnie jestem skłonny skorzystać z innego zestawu, który będzie lepszy, ale w tej samej cenie :slight_smile:

A zamiast

Nie kupuj gotowców.Ile masz kasy na kompa?

eeee o dupę rozbić takie zestawy, weź coś takiego:

Płyta Główna: Biostar TA790GX - 390zł

Procesor: AMD Phenom II x2 550 Black Edition AM3 BOX - 402zł

Pamięć: Goodram PRO DDR2 Dual Channel 2x2048MB 1066MHz CL5.0 BOX - 222zł

Dysk: Samsung SpinPoint F1 HD322HJ (320GB, 7200RPM, 16MB, SATA/300, NCQ) - 178zł

Napęd: Samsung DVD+/-RW SH-S223F/RSMN czarny/srebrny/kremowy BOX - 113zł

Karta Graficzna: HIS Radeon HD 4850 512MB DDR3 PCI-E BOX - 480zł

Zasilacz: Pentagram Silent Force PSF 430-P12S 430W - 142 zł

Obudowa: Cooler Master Elite 331 czarno-srebrna - 139zł

Cena nie powinna przekroczyć 2100zł.

Płyta i zasilacz z Allegro, reszta z www.agito.pl - mi wyszło 2060zł

Do 2200zł. Ale ja nie mam czasu na bawienie się w składanie kompa. Kabelki, pierdołki, pasty i maści. Nie mam czasu na te zabawy.

To zleć pobliskiemu sklepowi złożenie kompa z części, które im dostarczysz ;]

W agito.pl nie składają komputerów, ale w esc.pl składają.

I czy za to usługę nie będę musiał tyle zapłacić, że aby zamknąć się w 2000-2200zł będę musiał i tak kupić części na miarę tych z powyższych zestawów? …

No ile Cię mogą skasować za składanie, wydaje mi się że nie więcej niż 50zł, a chociażby 100zł wzięli to sie zmieścisz w cenie.

No ale niestety Twój zestaw, który mi podałeś, ma bardzo optymistyczne ceny. Na agito.pl nie ma procesora, na innych jest, ale za to droższy i tak samo z innymi podzespołami. A wszystkiego na allegro.pl nie będę kupował. Taki HARDCORE to ja nie jestem.

Masz tu zestaw z www.esc.pl

http://www5.speedyshare.com/data/349660 … 210550.jpg

na komputronik.pl też składają kompy z podzespołów.

Dzięki, naprawdę całkiem fajny (tzn. sam nie potrafię nigdy za bardzo ocenić płyty głównej, ale wierzę, że Ty tak :P). Ale mimo wszystko na biurku tego nie położę, a jeśli dorzucę obudowę jakąś sensowną, to może mi nie starczyć :stuck_out_tongue:

Widzę że już nastawiłeś się na szrot z komputronika, bierz jak chcesz. Wczoraj te podzespoły na agito jeszcze były, proszę bardzo:

Teraz Ci złożyłem:

Płyta Główna: Biostar TA790GX -390zł

Procesor: AMD Phenom II x3 710 AM2+ BOX - 449zł

Pamięć: OCZ DDR2 Dual Channel 2x2048MB 1066MHz CL5.0 BOX Vista Upgrade XTC Edition - 212zł

Dysk: Samsung SpinPoint F1 HD322HJ (320GB, 7200RPM, 16MB, SATA/300, NCQ) - 182zł

Napęd: Samsung SH-S223Q LightScribe czarny OEM - 104zł

Karta Graficzna: HIS Radeon HD 4850 512MB DDR3 PCI-E BOX - 493zł

Zasilacz: Pentagram Silent Force 430W - 139zł

Obudowa: Cooler Master Elite 331 czarno-srebrna - 139zł

Cena: 2100zł

Płyta Główna i Zasilacz z allegro, reszta z agito.pl

I co z tego jak tam jest drogo :roll:

Właściwie to to ztego, że mam z nimi dużo doświadczeina, i zaliczoną tylko 1 reklamację, a wydałem u nich już ładne kilka tysięcy.

Taaaa, szkoda tylko że sprzęt wszędzie mają taki sam… ja w agito wydałem już około 10 000zł a nie mam żadnej reklamacji…

Elite 334 to doskonała obudowa w bardzo dobrej cenie. Lepszego zestawu w tej cenie nie dostaniesz. Dodatkowo masz teoretyczną możliwość odblokowania 2 rdzeni w tym phenomie :stuck_out_tongue:

Ktoś mi tam radzi zmienić w tym zestawie płytę główną na Gigabyte MA770, ale niestety nigdzie nie mogę dostać Rev 2.0, a 1.0 nadaje się do aktualizacji BIOSa. Tego nie chcę robić, nie chcę ingerować w sprzęt. Chcę kupić, włączyć i mieć :slight_smile:

Więc nie zmieniaj, ten asrock to bardzo dobra i polecana przez recenzentów konstrukcja.