Dwa konta allegro - ten sam numer rachunku bankowego

Za pomocą Kup Teraz kupiłam na allegro pewien przedmiot (mam konto junior), ale nie zauważyłam, że za pobraniem sprzedawca wysyła tylko do osób co mają po min. 10 pozytywnych komentarzy, a ja ledwo co założyłam konto, które jest ‘czyste’. Nie mam też konta w banku, więc nie da rady zrobić przelewu za pomocą Płacę z allegro. I tu mam pytanie: czy w w swoim profilu mogę wpisać numer konta bankowego, które nie jest moje a zostało już wpisane w innym profilu konta allegro? (jest to konto jednego z moich rodziców, oczywiście za ich zgodą, chodzi mi o to, czy to nie przyniesie jakichś konsekwencji np. blokady konta mojego junior i tego konta rodzica, bo allegro sobie powiąże te same dane adresowe i nr rachunku bankowego i jeszcze wyjdzie, że ta sama osoba ma 2 konta, co z tego co wiem jest niedozwolone). Da radę tak zrobić? Bo tak to bym musiała anulować zakup a nie chcę płacić prowizji, tylko bym sobie za pomocą mojego konta allegro przelała pieniądze z rachunku bankowego rodziców, z którego były już robione przelewy innym kontem w Płacę z Allegro.

Zrób normalny przelew bez tego całego PzA i problemu nie będzie

Gdzie to wyczytałaś, skąd te informacje? :wink:

Na allegro nigdy nie było i nie ma ograniczenia co do ilości kont jednego użytkownika, możesz ich założyć nawet kilkaset lub więcej.

Możesz wpisać dane konta rodzica, nikt się o to nie będzie czepiał.

Zgadza się. Ja mam dwa prywatne konta na allegro z tymi samymi danymi adresowymi i na obu jest wpisany ten sam numer mojego konta iPKO. Robię zakupy i handluję na obu kontach bez żadnych problemów. No ale Cedar, nie żartuj. Kilkaset kont, he, he. Załóżmy, że ktoś by tak usiłował zrobić. Myślę, że administracja by się czepiła. Pomyślmy praktycznie. Wszystko zależy od wielkości firmy. Duże zakładają z potrzeby więcej kont, prywatni allegrowicze jedno, najwyżej 2 -3. No można i 10, ale kilkaset?? :o Przewidywałbym problemy

A czy wpisując w moim profilu nr rachunku bankowego rodzica (z pekao24 dokładnie) później przychodzi na email rodzica (posiadacza konta w pekao24) jakieś potwierdzenie (by kliknąć), że ten nr rachunku ma być rzeczywiście przypisany jeszcze do tego drugiego konta allegro czy po prostu sobie wpiszę u mnie w profilu nr rachunku, kliknę zatwierdź i dalej mogę sobie z niego korzystać zamawiając bez żadnych potwierdzeń/emaili? Chodzi mi o to, czy dam radę to wszystko sama zrobić.

Jeśli płacisz za pomocą PzA to przenosi Cię na stronę banku, z którego robisz przelew - na konto bankowe musisz się zalogować tak samo jakbyś robiła każdy inny przelew + potwierdzenie przelewu np. kodem jednorazowym lub SMS. Konto bankowe nadal jest kontem rodzica i jeśli nie masz do niego uprawnień (login, hasło, kody jednorazowe itp) to przelewu nie wykonasz.

Ja wiem jak się robi przelew błyskawiczny, bo nie raz widziałam całą procedurę. Chodzi mi o to, czy jak wpiszę nr rachunku do mojego profilu na allegro to czy na email rodzica powiązany z jego kontem peako24 (bo chyba jak się tam rejestruje ktoś to musi podać email? tak mi się wydaje przynajmniej, może się mylę) to czt dojdzie jakaś wiadomość, że ten nr rachunku został wpisany do konta allegro z prośbą o potwierdzenie w meilu właściciela rachunku (czyli rodzica) o zgodę.

Przecież numer konta bankowego wpisujesz w ustawieniach swojego konta allegro, więc ewentualnie przyjdzie z allegro mail do Ciebie, że zostały zmienione ustawienia - bank rodzica nie wie, że numer konta został gdzieś wpisany, no bo w jaki sposób ma o tym się dowiedzieć? Allegro nie informuje banku, że dany numer konta został wypisany w ustawieniach. Wpisanie numeru konta nie oznacza możliwości wykonania przelewu z danego konta, więc nie muszą o tym informować właściciela. Przykładowo mogę tu, na forum podać numer któregoś ze swoich kont - mój bank nie będzie o tym wiedział no bo w jaki sposób?

No i o to mi chodziło! :smiley: Dzięki za informację. Czyli wpiszę nr rachunku bankowego w moje konto, a dalej przekieruje mnie na stronę banku, wypełnię te wszystkie okienka konieczne do dostępu i będę mogła zapłacić… a już myślałam, że trzeba będzie to rozwiązać w inny sposób. Dzięki.

Przekieruje Cię na stronę konta rodzica czyli musisz znać login, hasło itp.

W przypadku PzA nie będziesz musiała nic wypełniać qw danych przelewu , bo nie robisz przelewu bezpośrednio do sprzedającego ale na konto firmy - córki podległej allegro i dopiero ona przekazuje kasę sprzedającemu.

Jeden z moich przelewów PzA z mBanku:

Te wszystkie pola automatycznie były wypełnione (numer aukcji i login zmieniłem teraz)

To gdzieś jest wydrukowane z kodami jednorazowymi na kartce z banku, więc mam.

Z tego co pamiętam z innych przelewów nie robionych przeze mnie to samo wyskakiwało ile trzeba zapłaić (łącznie towar + wysyłka), numery konta i inne dane też były automatycznie wyświetlone, więc chyba będzie ok jak jest tak jak mówisz.

Ale te dane były na allegro - wszystko wyliczone i zsumowane - informacje musiałaś ręcznie przenieść do danych przelewu na stronie banku, natomiast płacąc za pomocą PzA, klikasz “Płacę” *(czy jakoś tak) i po zalogowaniu się na stronę banku automatycznie masz wypełnione wszystkie dane do przelewu i ich już nie możesz zmienić.

Nigdy nic nie musiałam ręcznie przenosić, bo zawsze było robione za pomocą PzA. Z tą róznicą, że nie robiłam wtedy tego ja sama, tylko ktoś inny, ale wiem jak ta procedura wyglądała. Teraz mam to zrobić sama dlatego pytałam w temacie o dopisaniu tego rachunku bankowego do mojego konta czy tak można. Wiem już, że mogę i skoro mam wszystkie informacje potrzebne do logowania i kody jednorazowe to chyba już żadnych przeszkód mieć nie będę (odpukać). :slight_smile: