Dwa liveboxy na raz

Witam

Mam podłączony na górze livebox 2.0 Niestety na dole domu mam słaby zasięg wifi. Dzisiaj sprzątając szafę znalazłem starego liveboxa 1.0 (książka) i tu moje pytanie czy mogę podłączyć tego starego liveboxa na dole ?(mam tam odpowiednie gniazdka). Powiem że jak podłącze oba liveboxy na raz gryzą się główny cały czas się restartuje. Może da się jakoś pomiędzy nimi skonfigurować WDS ? Odrazu mówię że nie chcę dokupywać żadnych sprzętów. Proszę o pomoc.

Podłącz starego liveboxa do komputera po lanie, wejdź w ustawienia, włącz wifi, ssid i hasło ustaw tak samo jak w tym nowym tylko zmien kanal nadawania. Wylacz serwer dhcp, ustaw na sztywno ip. Zapisz ustawienia i polacz dwa routery kablem do portów lan. Nowy livebox będzie przydzielał adresy a stary będzie jako switch z wifi

Dziękuję a czy nie dało by się zrobić żeby “książka” była na dole domu. Bo w twojej wersji muszą być połączone kablem Lan. Czy na przykład nie można go podłączyć do gniazdka sieciowego żeby nie wywalały się na wzajem?. Po twojej konfiguracji nie podłączałem go do gniazdka tel.

Nie podłączysz dwóch modemów pod jedną linię telefoniczną. Zostaje Ci tylko łączenie po LANie kablem albo WDS.