Dwa monitory a maksymalna rozdzielczość karty

Witam,

na początku wspomnę, że znalazłem takie coś, ale to mnie nie zadowala.

Mam kartę MSI Radeon HD 4670 512mb i mam tam maksymalną rozdzielczość 2560x1600 i przechodząc do sedna, mój obecny monitor to 19 cali o maksymalnej rozdzielczości 1440x900, a drugi który zamierzam kupić jest identycznych parametrów [oba ASUSy], więc łącznie w poziomie mają 2880, ta maksymalna rozdzielczość karty jest na każde wyjście oddzielnie, ale na pewno??? bo czy nie jest tak, że ta max rozdzielczość jest na cały obszar roboczy czyli na te wszystkie wyjścia łącznie, a jak się przekroczy te 2560 to obraz, który jest za 2560 nie ma wspomagania sprzętowego i jest obsługiwany tylko przez procesor [i dojdzie do obciążenia procesora], no i czy wtedy miałbym 320px obsługiwanych przez procesor?? niech mi ktoś to wyjaśni, ale ktoś kto ma pewność, bo chciałbym kupić ten drugi monitor, chciałbym zwiększyć przestrzeń roboczą [stronki, photoshop, corel].

P.S

nigdy nie miałem dwóch monitorów, także nie bardzo ogarniam ten temat :lol:

P.P.S

bo generalnie o co chodzi? chcę mieć oba monitory jako jedna przestrzeń robocza, chcę żeby to działało prawidłowo

Maksymalna rozdzielczość odnosi się do obrazu generowanego na jednym wyjściu. Możesz mieć spokojnie 2 monitory o rozdzielczościach równych maksymalnej rozdzielczości karty.

Ok, ufam :smiley: , dzięki serdeczne!

no to kupuję monitor,

Pozdrawiam