Dwa OS na PC-teraz chce tylko XP

Pomozcie mi!

Kiedys zachcialo mi sie miec dwa OS na pc-windows 98 i XP.Teraz 98 jest mi niepotrzebny,ale nie mam pojecia jak usunac ta partycje systemowa.Kiedys cos kombinowalem,sformatowalem ja,ale nie moglem pozniej uruchomic XP.W konsekwencji zainstalowalem tez XP na tej partycji gdzie kiedys bylo 98.

Nakombinowalem-wiem,pomozcie mi to odkrecic,zeby wszytsko dzialalo.

Pierwsze xp mam na partycji C:,a drugie,to na ktorym dzialam,jest na partycji H:

Cos kiedys czytalem ze na poczatku dysku znajduje sie jakis plik rozruchowy czy cos takiego-i pewnie to trzeba jakos obejsc…

Z gory dzieki!!

Strasznie namieszałeś z tymi partycjami…

Po usunięciu win 98 powinieś wystartować w konsoli odzyskiwania XP z komendą fixmbr.

Ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem.

Polecam zapisanie wszytskich potrzebnych danych na płytach.

Sciągasz wszytskie partycje i w instalatorze XP tworzysz nowe i formatujesz je i instalujesz windows XP.

Mozesz również usunąc całą partycje C na której masz XP z którego nie korzystasz i start do konsoli odzyskiwania z poleceniem fixmbr.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight=

Po co dwa tematy?

El presidento,zbyt skomplikowane,napisz tak ‘na chlopski rozum’,zebym sobie nie skopal kompa!!

Hmm… :roll:

Usuwanie partycji C (Gdzie znajduje się nie używany przez ciebie Xp) :

:arrow: Panel Sterowania-Wydajnośc i konserwacja-Narzędzia administracyjne-Zarządzanie komputerem-Magazyn-Zarządzanie dyskami.

Wybierasz Partycja C - PPM - Usuń partycję

Pamietaj ze robisz to z poziomu XP z którego korzystasz i znajduje się na H :!:

Start do konsoli odzyskiwania :

Ustawiasz bootowanie w BIOS-ie z płyty CD.

Wkłądasz do napędu płytę XP.

Bootujesz z niej system, az zobaczyśc ekran instalacji.

Będziesz miał tam 3 opcje do wyboru, klikasz napraw bierzącą instalację (w tym celu naciskasz klawisz R ).

Następnie logujesz się do swojej instalaci, zapewne masz jeden system więc klikasz 1 , pózniej wpisujesz hasło administratora(jeśli nie masz klikasz poprostu Enter )

I wpisujesz komende fixmbr i czekasz…

Po zakonczeniu skanowania (potrwa to chwilę) wpisujesz exit i naciskasz Enter.

Pózniej zmieniasz botowanie w systemie tak jak było i uruchamiasz

Pozostaje sprawdzenie jak wygląd zawartośc pliku boot.ini , bedziesz musiał wkleic jego zawartośc.

Start-uruchom-h:\boot.ini