Dwa problemy z 'ukochanym' Windows XP

Witam.

Jak napisałem w temacie, mam dwa problemy z tym systemem.

  1. Gdy chcę uruchomić tryb awaryjny, wciskam F8 i pojawia się menu wyboru. Wybieram “Uruchon tryb awaryjny”. Ładuje się, w pewnym momencie czarny ekran i napis na dole w stylu ‘ładuję plik’ SPSD.exe lub coś podobnego i wtedy następuje restart. I tak się zieje za każdym razem. Jak temu można zaradzić? Trybu awaryjnego potrzebuję do zrobienia raportu z SDFix.

  2. Aktualnie zainstalowany system był aktywowany raz, na samym początku. Później musiałem instalować od nowa sterowniki bodaj od płyty głównej i raz lub dwa razy miałem prośbę o ponowną aktywację (miałem czas na to 3 dni). Czy to likwiduje mój limit 3 aktywacji systemu, czy nie mam się o co martwić? Martwię się o to, gdyż wkrótce będę zmieniać sprzęt i mam na dysku już spory mętlik, więc format się zda.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam,

Piter ®

Ad. 1 - Najprawdopodobniej masz zainstalowany Daemon Tools. Musisz to odinstalować.

Ad.2 - Nie wypowiadam się.

Nic nie pomogło. Dzieje się to samo.

Komunikat brzmi dokładnie: Press ‘Esc’ to cancel loading SPTD.exe

A próbowałeś anulować to ładowanie, tak jak piszesz?

Owszem, ale także się wiesza… :confused:

A czasem nie ma czegoś takiego jak uruchamianie z potwierdzeniem - system pokazuje co za chwilę załaduje, a Ty się zgadzasz lub nie. Trochę jednak tego jest.

Zero stresu - ja automatem przez neta się nie da, dzwonisz na 0800 do MS albo na 022 (płatne!) i ci aktywują bez problemu.

Jest menu wyboru paru metod uruchomienia, ale chodzi mi o konkretną - tryb awaryjny. I właśnie przy ładowaniu i gdy wyświetla się ten napis komp się restartuje. Już nie wiem co z tym zrobić… Raz kiedyś uruchomiłem z wierszem poleceń, ale teraz nawet to nie wchodzi… :frowning:

Chcesz mi powiedzieć, że po trzech aktywacjach Ty zrobiłeś kolejną, dzwoniąc, czy nie mogłeś przez neta i zadzwoniłeś? Mi chodzi o to czy tych aktywacji nie straciłem, a sposób aktywacji jest mi obojętny. Da się jakoś ilość dostępnych aktywacji sprawdzić?

Nie wiem czy można sprawdzić ile zostało, ale nie daje się przez internet to łapiesz za telefon :slight_smile: