Dwa problemy ze startem systemu

(Madix071) #1

Mam dwa małe problemy których nie mogę się pozbyć a dokładniej:

• Gdy włączam system windows to automatycznie nie pisze mi "Zapraszamy" tylko muszę kliknąć na nazwę użytkownika, a przecież mam tylko 1 użytkownika.

• Gdy włączam system windows to muszę wybrać z spośrud dwóch systemów do wyboru bo zainstalowłem windowsa i zapomniałem tamtego odinstalować, a tego co niechce nie mogę odinstalować bo brakuje pliku hal.dll

Proszę o pomoc

(Cosik Ktosik) #2

1 W menu start->uruchom wpisz: control userpasswords2

i tam odznaczyć pole "Aby używać tego komputera, użytkownik musi wprowadzić nazwę użytkownika i hasło

1. W panelu sterowania->system->zaawansowane->uruchamianie i odzyskiwanie->ustawienia->edytuj

Daj na forum zawartość pliku boot.ini, który się otworzy.

I powiedz, który system chcesz usunąć (dolny, górny).

(Madix071) #3

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect /noexecute=optin

CHCE USUNAC DOLNY

(Cosik Ktosik) #4

Pozostaje:

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

Na przyszłość, plik hall i wiele innych można przywrócić z konsoli odzyskiwania: http://forum.pcformat.pl/showthread.php?tid=9395

(Madix071) #5

A da sie zmienić z "Trwa ładowanie ustawień osobistych" na "Zapraszamy" ?

(Cosik Ktosik) #6

w panelu sterowania->konta użytkowników->zmień sposób logowania i wylogowywania użytkowników->zaznacz, użyj ekranu powitalnego

(Madix071) #7

już przedtem było to zaznaczone :o i dalej pisze to czego niechce [-X

(Agatonster) #8

Madix071 ,

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gifprzy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.