Dwa pytania dotyczące Avast Free Antivirus 6

(szpon5) #1

Witam, chcę sobie zainstalować darmową edycję programu Avast, jednak mam dwa pytania. W wersji 4 tego nie było w Avaście (przynajmniej 1 pkt), więc chcę się dowiedzieć, czy teraz jest.

1. Automatyczne usunięcie, poddanie kwarantannie lub zignorowanie po wykryciu wirusa podczas skanowania. W zignorowaniu to chodzi mi o to, że Avast nic nie zrobi jak wykryje, tylko po ukończeniu skanowania pojawią się wykryte zagrożenia i ja sam zdecyduję co zrobię.

Jeśli któraś opcja jest, to napiszcie która z podanych.

1. Czy można wyłączyć w nim powiadomienie głosowe, jak kobieta czy tam mężczyzna mówi, że znaleziono zagrożenie, czy zaktualizowano bazę wirusów.

(szpon5) #2

No właśnie tego nie chcę, tak to muszę sterczeć non stop przy kompie, albo co chwile do niego podchodzić i patrzeć czy nie znalazł wirusa. Nienawidzę takiego czegoś, każdy niemal dobry antywirus ma opcje, że może sam działać po znalezieniu wirusa: czy go wyleczyć, usunąć, czy zignorować wszystko i po całkowitym skanowaniu wyświetlić mi wyniki.

Czyżby naprawdę taki antywirus jak Avast nie posiadał tak oczywistej opcji?

(Deliverius) #3

Nie trzeba czekać przy kompie, wystarczy w ustawieniach skanowania ustawić, że gdy wykryje to :

1.Usuwa

Jeżeli się nie da to

1. Kwarantanna

Jeżeli się nie uda to

1. [...]

(Witekd1) #4

AVAST menu => skanuj komp => skanuj natychmiast => ustawienia => działania :o i Masz wszystko!

ustawienia => dźwięki=> i robimy ciszę :x

Pzdr

(szpon5) #5

No teraz już jestem spokojny i mogę przystąpić do instalacji Avasta. Bo od wersji 4 nie używałem go, dlatego nie wiedziałem. Dziękuję za odpowiedź.