Dwa pytania dotyczące Avast Free Antivirus 6

Witam, chcę sobie zainstalować darmową edycję programu Avast, jednak mam dwa pytania. W wersji 4 tego nie było w Avaście (przynajmniej 1 pkt), więc chcę się dowiedzieć, czy teraz jest.

  1. Automatyczne usunięcie, poddanie kwarantannie lub zignorowanie po wykryciu wirusa podczas skanowania. W zignorowaniu to chodzi mi o to, że Avast nic nie zrobi jak wykryje, tylko po ukończeniu skanowania pojawią się wykryte zagrożenia i ja sam zdecyduję co zrobię.

Jeśli któraś opcja jest, to napiszcie która z podanych.

  1. Czy można wyłączyć w nim powiadomienie głosowe, jak kobieta czy tam mężczyzna mówi, że znaleziono zagrożenie, czy zaktualizowano bazę wirusów.

No właśnie tego nie chcę, tak to muszę sterczeć non stop przy kompie, albo co chwile do niego podchodzić i patrzeć czy nie znalazł wirusa. Nienawidzę takiego czegoś, każdy niemal dobry antywirus ma opcje, że może sam działać po znalezieniu wirusa: czy go wyleczyć, usunąć, czy zignorować wszystko i po całkowitym skanowaniu wyświetlić mi wyniki.

Czyżby naprawdę taki antywirus jak Avast nie posiadał tak oczywistej opcji?

Nie trzeba czekać przy kompie, wystarczy w ustawieniach skanowania ustawić, że gdy wykryje to :

1.Usuwa

Jeżeli się nie da to

  1. Kwarantanna

Jeżeli się nie uda to

  1. […]

AVAST menu => skanuj komp => skanuj natychmiast => ustawienia => działania :o i Masz wszystko!

ustawienia => dźwięki=> i robimy ciszę :x

Pzdr

No teraz już jestem spokojny i mogę przystąpić do instalacji Avasta. Bo od wersji 4 nie używałem go, dlatego nie wiedziałem. Dziękuję za odpowiedź.