Dwa pytania - Import playlist i uruchomienie IrfanView

Witam serdecznie, otóż znalazłem sposób jak zainstalować program IrfanView:

http://www.boekhoff.info/?pid=linux&tip=install-irfan-view-on-linux

Zrobiłem tak jak napisane, instalacja uruchomiła się i zainstalowałem, ale gdy chcę włączyć to nic się nie dzieje. Po prostu jest kółeczko (Windowsie-klepsydra :P) i po chwili znika.

Wersja Wine to 1.1.17

Ubuntu 8.10 PL 32bit

2. Mam pewien problem z programem Amarok (wersja 2.5.10). Czytałem, że to najpopularniejszy i najlepszy odtwarzacz na Linuksa, zatem zainstalowałem go. Mam zapisane swoje playlisty z Windows, Amarok bezproblemowo je zaimportował, wszystkie piosenki są. Ale oczywiście nie odtwarzają się, ponieważ przypisana jest do każdej ścieżka gdzie się znajdowała. W tym przypadku na dysku E, chcę zmienić na dysk Linuksa, ale nie widzę takiej opcji. W odtwarzaczach na Windows - Aimp, Winamp wystarczyło dać PPM na piosenkę, potem chyba edytuj czy jakoś tak i wpisać nową lokalizację dla muzy. W Amarok nie widzę takiej opcji ani żadnej podobnej pod PPM i w ogóle nigdzie indziej. Oczywiście mógłbym dodać wszystkie muzy od nowa, ale mam ich bardzo dużo a w playlistach miałem odpowiednio zapisane i bardzo by mi się one przydały. Jak więc przypisać do konkretnej piosenki która jest dodana na listę odpowiednią ścieżkę ?

Zainstalowałem sobie AIMPA przez Wine, działa idealnie. Zaimportowałem w nim playlisty, przyporządkuje do każdej piosenki ścieżkę (kasuje dysk E itd. i wpisuję odpowiednią Linuksową), sorry już nie chce mi się pisać jaką, ale to nie istotne. Ok wpisałem, muza działa idealnie, ale po wyłączeniu AIMPA ścieżka wszystkich piosenek zmienia się na C:\Program Files\ itd. czyli na dysk wirtualny Wine. Jak temu zapobiec ?

Na to 2 pytanie to wystarczy mi odp na jedno, może w amaroku jest gdzies ta opcja a jeśli nie to może W aimpie na Linuksie da się to zachować.

Zamiast instalować windowsowego IrfanView zainstaluj sobie np. ShowImg http://www.jalix.org/projects/showimg/ zainstaluj z repo (jeżeli będzie) to powinien pociągnąć zależności.

Ok dzięki, wypróbuję a jeszcze na to pytanie z muzyką bardzo bym chciał odpowiedź. Kurcze, juz sprawdziłem z 4 programy na Linuksa i kompletnie żaden nie umożliwia zmiany ścieżki piosenki. A w Windowsie w Aimpie, Winampie robiłem to bez najmniejszego problemu. Niestety, nie mogę tego zrobić w Aimpie zainstalowanym przez Wine z powodów które napisałem w poprzednim poście.

Proszę, dajcie jakiś program który umożliwi zmianę ścieżki piosenki. Oczywiście mógłbym zaimportować ręcznie te piosenki, ale w mam ich bardzo dużo a w playlistach mam znakomicie poukładane.

A tak jeszcze jedno pytanie. Szukam komunikatora AQQ do Linuksa. Przez wine nie zainstaluje się, wtyczka pidgin-aqq wywala bład w pidginie, jest jeszcze taki jeden program, zapomniałem nazwę, ale same negatywne komentarze o nim.

Nie możesz zedytowac playlist w jakims edytorze tekstu. To pewnie jakieś pliki tekstowe.

aqq teraz używa protokołu xmpp, więc wystarczy jakikolwiek klient jabber.

kinemator wielkie dzięki pomogło, :smiley:

matiit, ale mi chodzi o AQQ a nie Jabber, zwykły nr sieci AQQ. Spróbuję zainstalować AQQ 1.4.8.6 - nie pamiętam, chyba tak brzmiała wersja 1 hehe. Może zadziała dobrze pod Wine bo tam nie ma styczności z Jabberem, chyba, że doinstalujemy plugin. Ale to później sprawdze, najpierw playlisty sobie z edytuję :wink:

A takie jeszcze jedno pytanie, aby forum nie zaśmiecać:

Otóż przy instalowaniu niemal prawie każdej aplikacji czy wejściu w dodaj/usuń, synaptica, połączenia się z netem wymagane jest wpisanie hasła do mojego profilu. Denerwuje mnie to, jak całkowicie wyłączyć wpisywanie hasła lub jak skasować hasło do profilu ?, szukałem, ale nie mogę znaleźć.

hasło zmieniasz tak:

w konsoli:

sudo passwd USER

Zamiast USER nazwa usera.

Tylko, że nie da się tam skasować hasła. :stuck_out_tongue: