Dwa pytania - Import playlist i uruchomienie IrfanView


(szpon5) #1

Witam serdecznie, otóż znalazłem sposób jak zainstalować program IrfanView:

http://www.boekhoff.info/?pid=linux&tip=install-irfan-view-on-linux

Zrobiłem tak jak napisane, instalacja uruchomiła się i zainstalowałem, ale gdy chcę włączyć to nic się nie dzieje. Po prostu jest kółeczko (Windowsie-klepsydra :P) i po chwili znika.

Wersja Wine to 1.1.17

Ubuntu 8.10 PL 32bit

2. Mam pewien problem z programem Amarok (wersja 2.5.10). Czytałem, że to najpopularniejszy i najlepszy odtwarzacz na Linuksa, zatem zainstalowałem go. Mam zapisane swoje playlisty z Windows, Amarok bezproblemowo je zaimportował, wszystkie piosenki są. Ale oczywiście nie odtwarzają się, ponieważ przypisana jest do każdej ścieżka gdzie się znajdowała. W tym przypadku na dysku E, chcę zmienić na dysk Linuksa, ale nie widzę takiej opcji. W odtwarzaczach na Windows - Aimp, Winamp wystarczyło dać PPM na piosenkę, potem chyba edytuj czy jakoś tak i wpisać nową lokalizację dla muzy. W Amarok nie widzę takiej opcji ani żadnej podobnej pod PPM i w ogóle nigdzie indziej. Oczywiście mógłbym dodać wszystkie muzy od nowa, ale mam ich bardzo dużo a w playlistach miałem odpowiednio zapisane i bardzo by mi się one przydały. Jak więc przypisać do konkretnej piosenki która jest dodana na listę odpowiednią ścieżkę ?

Zainstalowałem sobie AIMPA przez Wine, działa idealnie. Zaimportowałem w nim playlisty, przyporządkuje do każdej piosenki ścieżkę (kasuje dysk E itd. i wpisuję odpowiednią Linuksową), sorry już nie chce mi się pisać jaką, ale to nie istotne. Ok wpisałem, muza działa idealnie, ale po wyłączeniu AIMPA ścieżka wszystkich piosenek zmienia się na C:\Program Files\ itd. czyli na dysk wirtualny Wine. Jak temu zapobiec ?

Na to 2 pytanie to wystarczy mi odp na jedno, może w amaroku jest gdzies ta opcja a jeśli nie to może W aimpie na Linuksie da się to zachować.


(mario@) #2

Zamiast instalować windowsowego IrfanView zainstaluj sobie np. ShowImg http://www.jalix.org/projects/showimg/ zainstaluj z repo (jeżeli będzie) to powinien pociągnąć zależności.


(szpon5) #3

Ok dzięki, wypróbuję a jeszcze na to pytanie z muzyką bardzo bym chciał odpowiedź. Kurcze, juz sprawdziłem z 4 programy na Linuksa i kompletnie żaden nie umożliwia zmiany ścieżki piosenki. A w Windowsie w Aimpie, Winampie robiłem to bez najmniejszego problemu. Niestety, nie mogę tego zrobić w Aimpie zainstalowanym przez Wine z powodów które napisałem w poprzednim poście.

Proszę, dajcie jakiś program który umożliwi zmianę ścieżki piosenki. Oczywiście mógłbym zaimportować ręcznie te piosenki, ale w mam ich bardzo dużo a w playlistach mam znakomicie poukładane.

A tak jeszcze jedno pytanie. Szukam komunikatora AQQ do Linuksa. Przez wine nie zainstaluje się, wtyczka pidgin-aqq wywala bład w pidginie, jest jeszcze taki jeden program, zapomniałem nazwę, ale same negatywne komentarze o nim.


(Kinemator) #4

Nie możesz zedytowac playlist w jakims edytorze tekstu. To pewnie jakieś pliki tekstowe.


(matiit) #5

aqq teraz używa protokołu xmpp, więc wystarczy jakikolwiek klient jabber.


(szpon5) #6

kinemator wielkie dzięki pomogło, :smiley:

matiit, ale mi chodzi o AQQ a nie Jabber, zwykły nr sieci AQQ. Spróbuję zainstalować AQQ 1.4.8.6 - nie pamiętam, chyba tak brzmiała wersja 1 hehe. Może zadziała dobrze pod Wine bo tam nie ma styczności z Jabberem, chyba, że doinstalujemy plugin. Ale to później sprawdze, najpierw playlisty sobie z edytuję :wink:

A takie jeszcze jedno pytanie, aby forum nie zaśmiecać:

Otóż przy instalowaniu niemal prawie każdej aplikacji czy wejściu w dodaj/usuń, synaptica, połączenia się z netem wymagane jest wpisanie hasła do mojego profilu. Denerwuje mnie to, jak całkowicie wyłączyć wpisywanie hasła lub jak skasować hasło do profilu ?, szukałem, ale nie mogę znaleźć.


(matiit) #7

hasło zmieniasz tak:

w konsoli:

sudo passwd USER

Zamiast USER nazwa usera.


(szpon5) #8

Tylko, że nie da się tam skasować hasła. :stuck_out_tongue: