Dwa razy wlącza sie komputer i cięcie biosu


(Yamaha503) #1

Witam. Gdy włączam komputer wszystko się ładuje, pojawia się napis ZAPRASZAMY , pokazuje się pusta tapeta bez paska, Startu itd. i restart. I jeszcze gdy wchodzę do biosu to się jakby zacina. Mam wsparcie dla klawy USB włączone, i jak chce zjechać na niższą pozycje, naciskam strzałkę i nic, naciskam kilka krotnie i przeskakuje po całym menu, nie da się tego zatrzymać. Jedyne co pomaga to reset biosu, ale gdy znów zapiszę jakieś ustawienia, to zaczyna się ciąć od początku.


(niezDarek) #2

co do pierwszego problemu to zapewne nie uruchamia se u ciebie proces explorer.exe, przyczyn może być kilka np. wirusy, błąd systemu.

drug problem to jedyne rozwiązanie jakie jest to chyba aktualizacja BiOS'u, jakie masz temperatury i napięcia, może tu także tkwić problem.


(adam749) #3
  1. J/w. Da się może uruchomić menedżer zadań? Jak tak to odpal Explorera z jego poziomu.

  2. Spróbuj zresetować bios: viewtopic.php?f=7&t=267235


(Yamaha503) #4

Tzn błąd 1 wygląda tak jak to wyżej napisałem, i po tym się sam resetuje i potem windows uruchamia się normalnie.

Co do resetów biosu: jak zresetuje bios jest ok w pierwszym uruchamianiu , np. ustawie coś tam, zapisze ustawienia, restart i znów się zcina..


(greh) #5

Co do pkt 1. pokaż log z Combofix.

W poscie pokazujesz tylko link do loga.


(adam749) #6

A jak nic nie poprzestawiasz tylko poprostu po resecie wchodzisz w bios i nic nierobisz tylko zapisujesz ustawienia i co jest potem? Zwiechy, czy normalnie?


(niezDarek) #7

być może pojawia się u ciebie bluescreen lecz automatycznie system resetuje po tym komputer że nie zauważysz go, zrób tak:

jak ponownie uruchomisz system zamiast resetu powinien pojawić się niebieski ekran, spisz najwięcej informacji z niego.


(Yamaha503) #8

http://wklej.to/WMuT