Dwa routery bezprzewodowe, połączenie w sieć

(Biolmol) #1

Na zewnątrz budynku mam słaby sygnał, chce siedzieć z laptopem w altance, a sygnał dociera tylko kilka metrów od brzegu budynku i to ledwo na 1 kreske. Mam neostrade, router netgear DG834G na 1 pietrze budynku. Na 1 pietrze mam sygnał na full na parterze na 1-2 kreske. Tak sobie wymyśliłem żeby na parterze dać drugi router, tylko nie wiem czy je będzie można połączyć radiowo. I czy jak wezmę laptopa na parter lub pole, to się przełączy na drugi router czy jak. W każdym pokoju dziecka mam pc podpiętego kablem w sumie to 3 pecety i dwa laptopy. Musze kupić router nedgear czy może być inny producent?

w menu routera znalazłem coś

Wireless Point-to-Point Bridge

Wireless Point to Multi-Point Bridge

Repeater with Wireless Client Association

To by była ta opcja?

Przeglądam allegro są mocniejsze anteny, czy ktoś takich używa? cena taka jak routera??

(Shadowk) #2

Wydaję mi się, że do tego wystarczy sam Access Point Link, ale nie wiem czy to działa na takiej zasadzie. Będą wtedy dwie sieci i system powinien sam przełączyć się na drugą jeśli będzie w zasięgu.

(Mbien5) #3

Szukaj AP/routera z WDSem albo zmień router. Ze swojej strony mogę polecić słynnego Linksysa WRT54GL. Nie wiem jak w oficjalnym firmware (nie kupuje się go dla oficjalnego), ale Tomato na pewno wspiera WDS. Zresztą i WDS nie powinen być potrzebny. Ze swojego WRT54GL na standardowych ustawieniach (48 mW) korzystam swobodnie za pomocą wbudowanej w laptop minipci w ogrodzie w odległości ~15m od routera na 1 piętrze - przez strop, ścianę działową i szczytową. Jak robiłem testy spokojnie dało się pracować, choć ze słabszym sygnałem i w odległości ~50-70m - musiałem już wyjść dość daleko na ulicę. No a jak to mało, to zawsze jedną z anten można zamienić nawet na kierunkową i skierować w stronę, w którą chcesz mieć sygnał. To samo dotyczy regulacji mocy - ze standardowych 48 mW do maks. oficjalnych 100 mW czy nawet AFAIR do 200 mW, ale z tym bym uważał - raz że przekracza dopuszczalne normy, dwa że można spalić końcówkę mocy jeśli się przesadzi.

(Biolmol) #4

Ja w moim routerze nie mam żadnej regulacji mocy, zresztą niewiele sie na tym znam, jedyne co potrafi zrobić to ustawić neostrade i tyle. To sama wymiana anteny nie pomoże, poszukam tego routera, nawet nie jest drogi. Chyba kupie linksysa, ktoś proponuje inny sprzęt?. Na dostęp zostawię netgera, to moze byc bez modemu Adsl

W dniu 16.07.2008 , o godzinie 23:47 został dopisany post przez biolmol

Jak juz kupuje drugi router to może ktoś słyszał o dobrym sprzecie z możliwością podłączenia dysku?. Mam obudowe sieciową której soft szybko padł i teraz działa tylko na USB