Dwa routery bezprzewodowe, połączenie w sieć

Na zewnątrz budynku mam słaby sygnał, chce siedzieć z laptopem w altance, a sygnał dociera tylko kilka metrów od brzegu budynku i to ledwo na 1 kreske. Mam neostrade, router netgear DG834G na 1 pietrze budynku. Na 1 pietrze mam sygnał na full na parterze na 1-2 kreske. Tak sobie wymyśliłem żeby na parterze dać drugi router, tylko nie wiem czy je będzie można połączyć radiowo. I czy jak wezmę laptopa na parter lub pole, to się przełączy na drugi router czy jak. W każdym pokoju dziecka mam pc podpiętego kablem w sumie to 3 pecety i dwa laptopy. Musze kupić router nedgear czy może być inny producent?

w menu routera znalazłem coś

Wireless Point-to-Point Bridge

Wireless Point to Multi-Point Bridge

Repeater with Wireless Client Association

To by była ta opcja?

Przeglądam allegro są mocniejsze anteny, czy ktoś takich używa? cena taka jak routera??

Wydaję mi się, że do tego wystarczy sam Access Point Link, ale nie wiem czy to działa na takiej zasadzie. Będą wtedy dwie sieci i system powinien sam przełączyć się na drugą jeśli będzie w zasięgu.

Szukaj AP/routera z WDSem albo zmień router. Ze swojej strony mogę polecić słynnego Linksysa WRT54GL. Nie wiem jak w oficjalnym firmware (nie kupuje się go dla oficjalnego), ale Tomato na pewno wspiera WDS. Zresztą i WDS nie powinen być potrzebny. Ze swojego WRT54GL na standardowych ustawieniach (48 mW) korzystam swobodnie za pomocą wbudowanej w laptop minipci w ogrodzie w odległości ~15m od routera na 1 piętrze - przez strop, ścianę działową i szczytową. Jak robiłem testy spokojnie dało się pracować, choć ze słabszym sygnałem i w odległości ~50-70m - musiałem już wyjść dość daleko na ulicę. No a jak to mało, to zawsze jedną z anten można zamienić nawet na kierunkową i skierować w stronę, w którą chcesz mieć sygnał. To samo dotyczy regulacji mocy - ze standardowych 48 mW do maks. oficjalnych 100 mW czy nawet AFAIR do 200 mW, ale z tym bym uważał - raz że przekracza dopuszczalne normy, dwa że można spalić końcówkę mocy jeśli się przesadzi.

Ja w moim routerze nie mam żadnej regulacji mocy, zresztą niewiele sie na tym znam, jedyne co potrafi zrobić to ustawić neostrade i tyle. To sama wymiana anteny nie pomoże, poszukam tego routera, nawet nie jest drogi. Chyba kupie linksysa, ktoś proponuje inny sprzęt?. Na dostęp zostawię netgera, to moze byc bez modemu Adsl

W dniu 16.07.2008 , o godzinie 23:47 został dopisany post przez biolmol

Jak juz kupuje drugi router to może ktoś słyszał o dobrym sprzecie z możliwością podłączenia dysku?. Mam obudowe sieciową której soft szybko padł i teraz działa tylko na USB