Dwa routery netii, ustawienia AP

Witam! Jestem użytkownikiem netii. Posiadam jeden router ASMAX AR1004g oraz drugi Netia SPOT. To co chcę zrobić najlepiej opisuje rysunek…

nethd.jpg

A więc… czytałem co trzeba zrobić itd. tylko jakoś mi to nie wychodzi… Muszę się dowiedzieć czy AP mam ustawić na asmaxie, czy na netia spocie i ogólnie jak to połączyć… Trochę zielony w tym jestem…

Mam dokładnie takie same routery i też niedawno miałem ten problem (nigdzie rozwiązania nie znalazłem, ale sam wykombinowałem :))

P.S: Przez WIFI raczej nie da rady, ale jakbyś znalazł sposób to napisz :smiley:

Gdybym mógł zastosować połączenie kablowe dwóch routerów to bym nie pisał o tym tutaj… :confused:

w routerze Netia Spot musisz wykorzystac funkcje WDS

podsyłam wzór konfiguracji na której możesz sie wzorowac w zmianach konfiguracyjnych Netia Spot

http://www.tp-link.com.pl/article/?id=264

jutro to przetestuje i się pobawię… dam znać, mam nadzieje, że pomoże… :slight_smile:

@EDIT:

O tyle o ile w Asmaxie całość ustawiłem w 5 min, to w SPOCIE chyba jest to nie możliwe. Nigdzie nie widzę podobnych opcji, a google śpiewa mi, że SPOT chyba nie ma funkcji WDS… Any ideas? Czy jednak muszę ciągnąć 50m kabla i podłączyć oba routery RJ’ką?