Dwa Routery w 1 sieci domowej

Witam,

słuchajcie mam pytanie mianowicie do tej pory wszystko działało idealnie do puki nie zaczęło brakować wyjść internetowych w jednym routerze.

Recepta: kupić drugi.

Zadanie wykonane.

I efekt po podłączeniu go do wcześniejszego routera nie wiem jak zrobić by on swój pierwszy port traktował jako WLAN a pozostałe 3

jako porty które mają służyć do podłączenia drukarki, HDD, czy satelity.

Macie na to jakąś receptę ?

Podstawowy router ------ nowy router ----- urządzenia wskazujące (Print, HDD, Sat)

Fritz!Box 7170 ------ Sagem F@st 1500 ----- urządzenia wskazujące (Print, HDD, Sat)

jak to wszystko poustawiać by działało idealnie. Kiedy mam podłączony komputer do podstawowego routera a drukarka podłączona do nowego routera była widzialna przez mojego kompa.

Wyłącz dhcp i korzystaj w drugim routerze tylko z portów lan :slight_smile:

ps trza było kupić switch a nie router :stuck_out_tongue:

Przestaw router na pracę jako switch.

jak przestawić na switch, wyłączyć dhcp ? i już

Sprawdź czy router może pracować jako most sieciowy, jeśli nie to albo podłącz kabel ze switcha pierwszego routera do wejścia WAN w drugim routerze i przekieruj porty, a z urządzeniami łącz się po IP drugiego routera, albo podłącz się bezpośrednio do switcha w drugim routerze, czyli do jednego z wejścia LAN, ponieważ tutaj łączysz switch ze switchem, powinieneś mieć kabel krosowany, a prawdopodobnie wszystko łączysz kablem prostym lub po prostu kup switch, a router sprzedaj.

Pozdrawiam!