Dwa rozszerzenia do Google Chrome:download i odnośniki aplik

1. Witam serdecznie. Jak niektórzy wiedzą, do Firefoksa jest rozszerzenie Video Download Helper, które służy do pobierania materiałów video ze stron. Rozszerzenie jest niesamowite z tego względu, gdyż obsługuje niesamowitą ilość stron, mogę nawet dodać, że chyba z każdej strony na jakiej jest materiał video, to ten materiał przy użyciu tego rozszerzenia, uda nam się pobrać.

Dobra, a zatem moje pytanie: czy istnieje takie rozszerzenie lub podobne do Google Chrome? Jeśli tak to bardzo proszę o podanie. Nie musi ono oczywiście obsługiwać tak wiele serwisów jak to z Firefoksa.

2. Drugie poszukiwane rozszerzenie:

Mianowicie jak się otworzy nową kartę w Chrome, to na dole mamy kategorie: Najczęstsze oraz Aplikacje. Ale ja korzystam ze Speed Dial 2, więc nie mam tego widocznego, a szybki dostęp do aplikacji przydałby mi się.

Zatem czy jest rozszerzenie, które utworzyłoby mi przycisk na tym toolbarze w Chrome (tam gdzie są przyciski rozszerzeń) z odnośnikami do aplikacji w Chrome?

Ad. 2

W Chrome 16 jest coś w stylu Speed Dial. Jeśli przeciągniesz jakąś zakładkę na ten pasek na dole, gdzie są Najczęstsze oraz Aplikacje, to pojawi się trzecia strona na zakładki właśnie.

Nie ma tylu opcji, co SD, ale mi wystarcza.

Dziękuję, ale te domyślne w Chrome szybkie wybieranie jest niezwykle ubogie i mi nie wystarczy.

  1. Efektu podobnego do Download Helper na pewno nie osiągniesz. Co najwyżej pobieranie filmików z YT, raczej nic więcej… Np. http://www.chromeextensions.org/utiliti … ownloader/

  2. W Speed Dial 2 wejdź w opcje i w zakładkę Sidebar. Masz tam Show Apps i zaznaczasz Yes. Myszka do prawego boku i Ci wyskakuje panel. W zakładce Apps możesz to dostosować. Albo https://chrome.google.com/webstore/deta … mcbd?hl=pl Ew. https://chrome.google.com/webstore/deta … gnbhmfadab