Dwa systemy bez wybierania na starcie systemu


(Balka10) #1

Witam chcialbym zrobic dwa systemy ze na jednym np Windows xp i muzyka zdjecia itp a na drugim gry. Jak zrobie dwie partycje to przy starcie systemu musze wybrac jaka a jak zrobic zeby tego nie bylo.


(system) #2

Ten system, który bedzie pierwszy zainstalowany będzie miał odliczany czas np.minie 20 sekund i sam automatycznie sie wlancza....2 systemy to nie jest tak jak 2 konta użytkowników...wyłanczasz jeden. wlanczas drugi


(karllodprogramy) #3

no spoko ale niby gdzie miałbyś sobie go włączyć jak byś chciał skorzystać z tego drugiego systemu

najlepiej jak będziesz miał oba z wyborem, przecież nie musisz wybierać, wystarczy poczekać (ustawiasz czas jaki ci się podoba np: 1 sekundę

i nawet za bardzo tego nie zauważysz, tylko problem będziesz miał jak będziesz chciał wybrać ten drugi system....


(lukjac) #4

A nie lepiej mieć jeden system na partycji C, filmy/muzyka/zdjecia na D, a gry na E?


(Balka10) #5

Moze tak byc ale jak to zrobic


(Siriondel) #6

Coś chyba jest o tym powiedziane TUTAJ oraz TUTAJ, ale to działa raczej tak, jak pisze karllodprogramy - możesz co najwyżej zminimalizować sobie limit czasu do uruchomienia domyślnego systemu, ale potem ciężko będzie Ci uruchomić ten drugi OS (chyba że... F8 przy starcie komputera i normalne uruchomienie?).


(lazikar) #7

balka10 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif


(McDracullo) #8

Wyłączenie wyboru systemu operacyjnego:

Właściwości systemu (PPM na Mój komputer->właściwości) --> Zaawansowane --> Uruchamianie i odzysiwanie --> odznaczamy "czas wyswietlania listy systemów operacyjnych". Tylko jak Ty potem ten drugi system włączysz? :smiley:


(Berialsowa123) #9

Kolego Ty chyba w ogóle mylisz pojęcie systemu operacyjnego z partycją:wink:

Możesz mieć jeden system i wiele partycji, wtedy pracując na tym jednym systemie (np windows XP) nic nie stoi na przeszkodzie aby na dysku C był system, na D muzyka, na E filmy, na G gry itd..

Możesz podzielić dysk na partycję np za pomocą programu Gparted.

A jeśli chcesz mieć koniecznie dwa różne systemy, a zarazem nie chcesz by pojawiało Ci się okno wyboru systemu to zrób tak jak radzi McDracullo, a kiedy poczujesz potrzebę odwiedzenia drugiego systemu to po prostu zaznacz opcję wyboru listy systemów, a po skończonej pracy możesz ją znowu odznaczyć.