Dwa systemy i dwa hdd


(Kingpc) #1

Chce zainstwalować na jednym dysku linuxa Ubuntu a na drugin Win XP Prof. Hmm jak myślicie jakie wymagania musiałby mieć komp aby jakoś chodził? Bo mam 1200 Duron, 128 DDRAM, GF04 64MB MX400. No i jaki dysk polecacie na linuxa?


(pysiu) #2

w twoim przypadku należało by zwiększyć pamięć troche aby lepszy konfort pracy mieć :wink: to tak na początek :wink:


(Kingpc) #3

Hmmm tak jak dodam 128 to będzie ok?


(adam9870) #4

Czy chodzi Ci na pewno o dyski a nie o partycje ponieważ często użytkownicy to mylą i przez przypadek ktoś mógłby wprowadzić Ciebie w błąd (a tego nikt nie chce).

Jeżeli chodzi o dyski to myślę, że nie powinno być problemu. Ewentualnie może być problem z bootloaderem więc jeżeli on wystąpi to będzie trzeba prawdopodobnie pozmieniać trochę ścieżki w pliku z nimi.

A jeżeli chodzi Ci o partycje to także myślę, że nie powinno być problemów. Tylko pamiętaj, że jak chcesz zainstalować jakąś dystrybucję to potrzebujesz co najmniej dwie partycje: na linuxa (np. w ext3 ) oraz partycję wymiany swap (system plików Linux Swap ). Ewentualnie możesz jeszcze założyć partycję na /home.

Na taką konfigurację komputera powinno nadawać się Ubuntu i wiele innych dystrybucji więc możesz nawet wybierać inną. Jeżeli zdecydujesz się jednak na inną dystrybucję to możesz poczytać ten temat:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=65324

Ewentualnie ten:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=62117


(pysiu) #5

z tym to nie mam problemów przy dwóch odrębnych dyskach mam akurat tak i działa bez problemów :wink: :wink:


(adam9870) #6

pysiu Z tego co wiem to w większości przypadków nie ma z tym żadnych problemów, jednak mogą wystąpić więc uprzedziłem na wszelki wypadek... :wink:

Pozdrawiam.


(Kingpc) #7

Tak chodzi mi napewno o dyski.Tylko musze jakiś HDD skąbinować. Czyli na takiej koniguracji powinno byc wszystko ok?


(Pinkol) #8

no raczej nie bardzo,dołóż jeszcze 256