Dwa systemy i jeden Antywirus(Avast 4 Home)

Mam 3 partycje. Na “C” Win.98 SE a na “E” XP Prof.Zainstalowałem Avasta pierwszy raz pod XP na “E” potem po odinstalowaniu pod 98 na “C” a na koniec na partycję “D” i jak bym go nie zainstalował to uruchamia mi się tylko pod XP.Kopiowałem z pod XP na “C” pod Win 98 i gdy chcę go uruchomić to mam komunikat ,że klucz jest nie właściwy.Czy ktoś może mi coś doradzić jak dokonać instalki i konfiguracji ewentualnej aby Avast obsługiwał mi oba systemy o ile jest taka możliwość.Chyba że muszę instalować dwa razy Avasta i uzyskać dwa niezależne klucze podczas dwukrotnej rejestracji.Zmęczyło mnie kombinowanie z tym Avastem i dlatego proszę o wsparcie.

Nigdy nie tego nie robiłem, ponieważ mam jeden system, ale spróbuj tak:

Ściągasz np program RegCleaner.

Instalujesz Avast’a np na partycji gdzie masz XP.

Wchodzisz w RegCleaner’a :arrow: klikasz na zakładkę Autostart :arrow: klik na Nowy :arrow: wpisujesz nazwę wpisu np. Avast :arrow: podajesz lokalizację z jakiej ma czytać Avast’a :arrow: zaznaczasz klucz HKEY_LOCAL_MACHINE\RUN.

Żeby było dobrze to zainstaluj na XP i 98, możesz avasta zostawić na XP a na 98 zainstalować darmowy antywir np. Pande Platinium 7.

Avast cieniutki jest.

nigdy nie pomyślałem o takiej kombinacji,jeśli nic prostszego nikt nie zaproponuje to spróbuję tej rady

Nie mnie oceniać Awasta ale dlatego się go uczepiłem ,że darmowy i w periodykach oceniany jako przyzwoity i godny uwagi.Propozycję z Pandą już też przerabiałem bo kupuję “EKSPERTA” gdzie jest ten Antywir darmowy jeśli nie liczymy ceny miesięcznika.Ale jakoś wydawało mi się,że nie było by to głupie,gdyby wszystko obsłużył jeden program antywirusowy.Mniej śmieci w rejestrze i mniej zamieszania.Dlatego zdecydowałem system Fat 32 dla wszystkich partycji, by oba systemy się widziały i było łatwiej i prościej w posługiwaniu się wieloma programami i aaplikacjami za jednym zamachem bez względu na to,który z systemów nie uruchomię.Ale jeśli nic się nie uda po mojej myśli to wrócę do tego co jest w propozycji i co już przerabiałem.Ale w pewnym momencie, stało podczas uruchomienia systemu tak ,że pod XP na “E” uruchomiły się oba antywiry na raz, co nie jest nie tylko nie pożądane ale i nie wskazane a nawet niedozwolone.Póki co pozdrawiam i dzięki za odpowiedź.

Nie gwarantuję 100% skuteczności, ale spróbować zawsze możesz. I daj znać czy się udało - sam jestem ciekaw czy to wypali :slight_smile:

:silly:

Spróbowałem ale nieudało się.Po restarcie komunikat że nie wprowadzono klucza rejestracyjnegon a po wklejeniu klcza odpowiedź “nieprawidłowy klucz”.Tak jak by nimożliwym było korzystanie z jednego klucza na dwuch stanowiskach jeśli unamy że dwie partycje to dwa stanowiska.Oczekuję dalszych porad w tym temacie.

Kolego problem został rozwiązany ileś lat temu 90% oprogramowania wymaga instalacji w danym systemie operacyjnym żeby działać i nic nie zrobisz, widać avast musi być zainstalowany na dwu systemach aby się uruchomił i działał.

Pozdrawiam

Prawdopodobnie masz rację ale kilkanaście dni wstecz było tak że zainstalowałem pod Win.98 SE Avasta a pod XP Pandę Platinum i kiedy uruchomiłem XP z “E” okazało się że uruchomiły się oba Antywiry naraz.Wyłączyłem Pandę i odinstalowałem ją i wtedy po restarcie i kolejnym przejściu pod oba systemy okazało się że Avast działał tu i tu.Jak się to stało to nie wiem na pewno nie było to w wyniku mojego świadomego i celowego działania.Po kilku dniach uruchomiłęm skan H.D.D Avastem i ten wykrył mi dwa wiry[Win],z danych które przglądnołem zoprientowałem się że to pozostałość z nieusuniętej do końca Pandy.Aby być pewnym i czystym wykasowałem wszystko co miało w sobie “AAvast” i “Panda” i jeszcze raz od nowa zainstalowałem Avasta i wtedy okazało się,że nie ma zamiaru służyć mi pod oba systemami współzależnie.Spróbuję instalki osobno pod oba systemami i dam info jaki jest efekt tej operacji.

Pozdrowionka z podziękowaniem za odpowiedź w tym temacie.