Dwa systemy jak usunąć jeden z nich?

Siema! Mam problem mój brat chciał zaaktualizować system, ale coś mu się nie udało. Mówił że przy kopiowaniu plików wyskoczył jakiś błąd i wybrał “pomiń plik”. Trochę się wkurzyłem że robi takie coś bez mojej zgody w końcu ma tylko 8 lat. Kiedy zresetowałem kompa wyszedł mi ekran z dwoma systemami “Windows Xp Professional” oraz "Instalator systemu Windows Xp Professional " Nie wiecie może jak usunąć ten jeden z instalacją. Wkurza mnie to że muszę wybierać co chwilę jaki system ma być załadowany. Proszę o odpowiedzi.

PPM na Mój Komputer >> Zaawansowane >> Uruchamianie i Odzyskiwanie - Ustawienia >> "Uruchamianie systemu"

No ale co w tych opcjach zrobić?

Wybrać ten system, który ma się domyślnie uruchamiać, przy starcie.

Ewentualnie wybrać Edytuj i usunąć ręcznie wiersz dotyczący uruchamiania instalacji systemu.

Lub wyedytować plik boot.ini (szukajka/google)

W tym bliku boot jest takie coś co mam usunąć?

[Boot Loader]

Timeout=5

Default=C:\$WIN_NT$.~BT\BOOTSECT.DAT

[Operating Systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

C:\$WIN_NT$.~BT\BOOTSECT.DAT="Instalator systemu Microsoft Windows XP Professional"

http://support.microsoft.com/kb/289022/pl

Może poczekaj aż wypowie się ktoś z dobrym pojęciem tego tematu, żebyś sobie sam nic nie spaprał.

[boot loader]

timeout=5

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect

Chyba tak, powinno to wyglądać. Niech ktoś zajrzy, kto ma windę XP do swojego boot.ini i potwierdzi lub poprawi

Usuń wpis:

Zapisz zmiany.

seba86mu , wpis:

Default=C:\$WIN_NT$.~BT\BOOTSECT.DAT

chyba też jest nie potrzebny, bo odnosi się tutaj do pliku używanego przy instalacji (do inicjowania jej)

C:\$WIN_NT$.~BT\BOOTSECT.DAT="Instalator systemu Microsoft Windows XP Professional"

cosik_ktosik , masz rację. Nie zwróciłem uwagi.

Wpis:

również do usunięcia.

Tak, ale zmienna default zawiera chyba adres głównego systemu operacyjnego, więc zmieniłem go na:

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

Pytanie, czy przy jednym systemie może być inny system domyślnym. Na wszelki wypadek bym to dodał (cały plik podałem wcześniej)

To podajcie mi jak to ma wyglądać w końcu bo się pogubiłem…

se3a , usuń całą zawartość pliku boot.ini i wklej to:

Okej już dobrze chodzi a nie wiecie może od czego przy starcie systemu dokładnie przed ładowaniem pali się taka kreseczka przez kilka sekund?

Miałem Bad Sektory na dysku, ale przeskanowałem dysk programem HDAT2, ale program nic nie wykrył żadnych Bad Sektorów.

Wpisz w wierszu poleceń chkdsk C: /F Na zapytanie czy chcesz sprawdzić podczas kolejnego uruchomienia systemu, daj na T i uruchom ponownie komputer.

Jeżeli chcesz sprawdzić także bad sektory to wpisz chkdsk c: /R Polecenie to pozwala naprawić błędy na dysku.

Opis wszystkich opcji polecenia chkdsk jest tutaj:

http://www.i-slownik.pl/1,260,chkdsk.html

A jak włączyć to CHKDSK?

Z wiersza poleceń Start->Wszystkie programy->Akcesoria-> wiersz polecenia

Tam wydajesz tą komendę.

Wpisywałem, ale pisze (…) “nazwa nie jest rozpoznawalna”.

Utworzyłem sobie obraz dysku C:

Umieściłem go na ukrytej partycji E:

Obraz o rozszerzeniu *.gho

Czy jest możliwość aby dopisać do pliku boot.ini w win xp dodatkową linijkę

która uruchamiałby mi ghosta abym mógł przywrócić sobie obraz dysku C:

(bez wkładania płyty boot)

Ewentualnie jak zrobić własne MENU

Próbowałem jak poniżej ale nie działa:

[boot loader]

timeout=3

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

C:\Boot\Ghost\ghost.exe="Norton Ghost"

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Home Edition" /noexecute=optin /fastdetect