Dwa systemy jeden do usunięcia, ale jest problem?

Miałem dwa systemy na udzielnych partycjach. Jeden to xp pro a drugi win 7. Usunąłem Windows 7 z partycji ale jeszcze podczas włączania komputera mam wybieranie systemu. Co można zrobić? coś trzeba wstawić do pliku boot? Proszę o pomoc.

Powinno pomóc nadpisanie MBR bootloaderem z Windows XP.

Praktycznie identyczny temat: post2235265.html?hilit=fixmbr#p2235265

Nadpisanie MBRa nic nie da, na dysku c w pliku boot.ini masz listę systemów które bootloader “widzi” przy starcie. Usuń z tego pliku wpisy od W7 i tyle.

Tak ten plik powinien wyglądać tylko dla XP zainstalowanego na pierwszym dysku i na pierwszej partycji:

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

Jeżeli masz XP na innej partycji to musisz podać jej poprawny numer - inaczej nie uruchomisz komputera.

u mnie jest na komputerze zainstalowany jeden dysk twardy, a system xp na partycji C . To jak ma wyglądać ten kod do boot

a C jest pierwszą partycją na dysku ? Jeżeli jest pierwszą to ma wyglądać tak jak podałem. I pewnie tak wygląda - usuń tylko wpis o W7

wpisałem kod twój to nic nie dało. A u mnie to partycja c jest podstawową z systemem xp

a możesz wkleić tutaj całą zawartość twojego pliku boot.ini ?

;

;Warning: Boot.ini is used on Windows XP and earlier operating systems.

;Warning: Use BCDEDIT.exe to modify Windows Vista boot options.

;

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /NOEXECUTE=OPTIN /FASTDETECT

Start :arrow: Uruchom :arrow: msconfig :arrow: OK :arrow: BOOT.INI :arrow: Sprawdź wszystkie ścieżki rozruchu.

Mi to pomogło.

nie pomogło

Dodane mniej niż minutę temu

taki mam komuniakt podczas uruchamiania systemu , taka pozostałość po win7

dsc00005qts.th.jpg

Dodane mniej niż minutę temu

dsc00006k.th.jpg

To spróbuj to:

PPM na Mój Komputer :arrow: Właściwości :arrow: Zaawansowane :arrow: W Uruchamianie i odzyskiwanie :arrow: Właściwości :arrow: Edytuj :arrow: Skasuj linijkę z Vistą. Tzn z W7

Jak znów się nie uda to nie wiem.

Dodane 16.07.2009 (Cz) 16:09

Albo cofnij Windows XP do stanu przed instalacją Windowsa 7.

Moze Konsola odzyskiwania i fixmbr potem fixboot , ale głowy nie daje.

edytuj plik boot.ini

usuń z niego blokadę wpisaną przez win7

czyli twój plik boot pwinien wyglądać tak

teraz na dysku c odszukaj plik bootmgr i go usuń tym sposobem

należy wyłączyć proste udostępnianie plików, a następnie przejąć folder na własność:

Mój komputer>>Narzędzia>>Opcje folderów>>Widok>>Ustawienia zaawansowane>>wyczyścić pole wyboru Użyj prostego udostępniania plików (zalecane)>>OK.

1.Kliknij PPM na folder, który chcesz przejąć na własność >> Właściwości.

2.Kliknij kartę Zabezpieczenia, a następnie kliknij przycisk OK w oknie komunikatu Zabezpieczenia (jeśli się pojawi).

3.Kliknij przycisk Zaawansowane, a następnie kliknij kartę Właściciel.

4.Na liście Nazwa kliknij własną nazwę użytkownika, nazwę Administrator, jeśli zalogowano się jako Administrator, lub kliknij grupę Administratorzy.

Jeśli chcesz przejąć na własność zawartość folderu, kliknij, aby zaznaczyć pole wyboru Zamień właściciela dla podkontenerów i obiektów.

5.Kliknij przycisk OK.

potem sprawdź czy zawartość pliku boot.ini jest taka jak podałem

restart kompa i powinno być OK

:slight_smile: