Dwa systemy na dwóch dyskach nie mogę usunąć starego systemu

Witam otóż mam problem głownie z mojej winy ale cóż może jest na to jakaś rada oto mój problem

Mam dwa systemy windows na dwóch różnych dyskach (nie partycjach tylko dyskach) i od tygodnia mam Windows 7 i XP z sp 3 poprzedni system miałem właśnie ten XP i z niego odpalałem w Deamon Tools obraz .iso instalacji systemu i nie formatowałem go ani nic system działa i jest wszystko cacy lecz jak włączam komputer pojawia się czarny ekran z wyborem systemu tj. Poprzednia wersja systemu Windwos i druga opcja Windows 7 oczywiście wybieram windows 7 poniewaz na tym systemie chcę latać XP jest na C a “7” jest na E gdy w biosie ustawiam dysk rozruchowy ten drugi a ten pierwszy na którym jest XP komputer wgl nie reaguje muszę ustawić tamten dysk spowrotem na rozruchowy a zmieniałem gdyż chcę ten stary dysk po prostu wyrzucić i jest zbędny a nawet i przeszkadza a gdy chcę go sformatować to wyskakuje błąd “System Windows nie był w stanie dokończyć formatowania”. Może ktoś wie jak to zrobić aby ten stary dysk jakoś sformatować a najlepiej bez formata abym mógł go sobie odłączyć i odłożyć na półkę? Przepraszam że tak się rozpisałem ale chciałem jak najdokładniej opisać problem, jeśli to możliwe proszę pisać na gg 4155455

PS wybacz ale pierwszy raz piszę na takowym forum ale już poprawione : )

greencafe ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Zajrzy ktoś tutaj? Bardzo by mi zależało na czasie

Wypal obraz systemu Windows 7 na płytce albo przygotuj na pendrive. I odłącz stary dysk i uruchom komputetr z płytą Win 7 i nowym dyskiem uruchom z instalacyjnego opcje naprawy rozruchu systemu. Jak nie pomoże to użyj wiersza poleceń jak ci się już włączy wpisz po koleji.

bootrec /fixmbr

bootrec /fixboot

bootrec /rebuildbcd