Dwa systemy operacyjne XP i Vista

Witam,

Posiadam dwa systemy operacyjne Windows XP Professional PL 34bit i Windows Vista Home Premium PL 64bit.

I mam do Was takie pytanie. Czy mogę zainstalować te systemy na dwóch osobnych dyskach czyli na jednym dysku XP a na drugim Vista?

Czy te wersje 32bit i 64bit nie będą się ze sobą gryzły.? Wyczytałem , że trzeba najpierw zainstalować XP a potem Vista. Ale jak by był jakiś problem z

uruchomieniem systemu ( raczej wyborem ) z któryś systemów to mam wykonać pewną czynnąć <- ale to wiem jak to zarobić , ponieważ już przejrzałem FORUM.

W skrócie o co mi chodzi

  1. Zaintsalować dwa systemy XP i Vista

  2. Przy uruchomieniu kompa miałbym do wyboru , który system mam uruchomić

i na koniec czy nie będzie z tym jakiś problemów.

mam nadzieję , że zrozumieliście mnie :slight_smile:

ps. wiem , że mieszam :smiley:

Bez problemu możesz zainstalować 2 systemy nic się nie będzie gryzło tylko najpierw zainstaluj xp a wybór przy uruchamianiu też będzie.

możesz mieć dwa systemy na jednym dysku, ale na dwóch partycjach

właśnie kumple miał taką sytuacje jak ty i jedyny tego plus to że czego nie zrobisz na vista to za to wszystko możesz na xp. a po za tym uważam że te dwa systemy sie gryzą.

ale za to słyszałem ze viste ciężko wyrzucić ale dzięki płycie instalacyjnej xp vista usuwa się bez problemów:)

bzdura

można mieć dwa i używać je dowolnie w zależności od potrzeby

z usuwaniem też nie ma problemów

ja nie mówię że nie można mieć dwóch ale akurat te dwa dwa sie gryzą. ten szajs z MS vista bardzo nie pasuje z xp

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. :slight_smile:

Wszystko działa jak chciałem. System’y uruchamiają się i nie ma żadnych problemów z nimi.

Nie chcę zakładać nowego tematu to zadam tutaj. Mam dwa takie pytanie do Was.

  1. Czy istnieje jakaś lista aplikacji , które działają pod system 64bit? ( czy trzeba poprostu szukać informacji na stronach producenta danego softu? )

  2. Chodzi o przywracanie systemu. Naprzykład stworzę punkt przywracania w dobrej konfiguracji a potem zainstaluję jakiś program , który owy

zepsuje system. Przywrucę tą dobrą konfigurację i jest wszystko ok! ale program na dysku zostaje i tu mam pytanie : Czy mogę ręcznie skasować ten owy program?

Nikt nie odpowie :frowning:

Możesz go bezpiecznie usunąć. Jeżeli chodzi o tę listę to coś takiego z pare razy widziałem, a zdaje się że na stronie MS też taka lista jest (nie wiem czy dotyczy ona systemów 64 bitowych).