Dwa systemy operacyjne

Witam!

Mam zainstalowane dwa systemy operacyjne: Windows 7 i Windows XP. Jako pierwszy zainstalowałem siódemkę, później xp. I mam problem otóż ciągle włączą mi się xp i nie mogę wybrać jaki chcę uruchomić system. Mam obydwa na różnych partycjach zainstalowane. Nie chciałbym ani jednego ani drugiego nie ruszać. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

Wykonaj to co napisałem w moim poście dodanie-win-listy-systemow-przy-uruchamianiu-kompa-t451553.html

trzeba było najpierw Windows XP zainstalować a na następnie Windows 7 , w win XP nie ma boot managera który pozwala wybrać system,

wiec masz dwie opcje

  1. zostaje ci sformatować i zainstalować od nowa systemy zaczynając od Windows XP a na końcu Windows 7

  2. przeczytać ten temat o naprawie MBR w Win 7

Ta porada jest w tym momencie nie na temat, bo nie ma tam do końca skutecznego i jasno opisanego rozwiązania i nie ma nic na temat jak dodać do listy bootmanagera drugi system (w tym przypadku XP), jedynie jak naprawić bootloader aby Win7 startował po kombinacjach autora.

Albo skorzystać z EasyBCD. Naprawiałem nim bootloadera i dodawałem potem XP (7) już wiele razy i sprawuje się świetnie. A jego obsługa ogranicza się do kilku kliknięć :slight_smile:

Wszystkim dzięki za pomoc. EasyBCD pomogło. Na przyszłość będę wiedział, że najpierw xp.