Dwa systemy-problem z rozruchem


(Dargoss) #1

Witam

Posiadam dwa systemy na odzielnych dyskach.Windows 98Se na dysku ATA i Windows XP na dysku Sata. Oczywiście Windows 98 był wgrany jako pierwszy system. Problem polega na rozruchu systemu z dyskiem gdzie jest Windows98. Bardzo długo dysk się ładuje trwa to nawet do 10 minut, dziwne jest to kiedy tylko odłączę dysk Sata problem znika. Z Windowsem XP niemam zadnych problemów. Jeśli ktoś już się spotkał z tym problemem lub wie jak go rozwiązac będę bardzo wdzięczny.


(Ferdek31) #2

jedynym rozwiązaniem jest umieszczenie obu systemów na jednym z dysków / doradzam sata / problemem jest to ze pliki rozruchowe są na ata / tam gdzie jest 98 / i komunikacja międzu dyskami przez kontroler powoduje to opóźnienie, bios jako pierwszy widzi sata, a potem"zajmuje się" ata i stąd to opóźnienie, bo sterownikin do tego sata masz zainstalowane na ata / on jest rozruchowy i tam jest boot.ini / a tu jeszcze ma dużo do powiedzenia bios.


(Dargoss) #3

Witam

Już wszystko ok problem rozwiązany.Podaję informację może ktoś będzie miał ten sam problem. Trzeba wgrac stery Raid dla Sata i w biosie ustawic dla SATA-Raid a nie IDE. Wgranie sytemów na którym dysku w tym przypadku niema już znaczenia, oczywiście jako pierwszy wgrywamy Windows 98 SE. Temat można zamknąc dziękuję za pomoc w rozwiązaniu problemu.