Dwa systemy w jednym- problem z aktywacją programów

Witam.

Mam problem z aktywacją programów w systemie xp -jak wklejam kod aktywujący, wyskakuje okienko z informacją o pomyślnej aktywacji, po czym widzę, że dalej jest wersja testowa.

Wygląda to tak, jakby komputer nie pozwalał zapisać aktywacji, na innym kompie działało.

W laptopie mam zainstalowane dwa systemy na osobnych partycjach: xp i 7 64bit.

Trochę to dziwne, ale jak włączę xp to są inne litery dysku niż po włączeniu 7, a wygląda to tak:

xp: Acer D, nowy E, lokalny F, reserved C

7: Acer C, nowy F, lokalny D.

Możliwe, że ma to związek z moimi problemami?

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Sławek

Nie ma to związku z Twoimi problemami. Windows 7 ma to do siebie ze na jakim dysku bys go nie zainstalowal, jak sie uruchomi to dysk na ktorym jest zainstalowany zmienia na “c” i tym samym inne partycje sa przesuniete o literke. Mam to samo. System XP mam na dysku C, Windows 7 mam na F, jak uruchamiam windowsa 7 to pokazuje dysk c: jako ten glowny z windowsem, dysk z xpekiem jako dysk d, i potem pozostale.

jaka wersje masz windowsa ? 32 bit? jakich programow nie mozesz aktywowac?

Jakie to programy i na jakiej licencji? Jeśli to były programy na licencji OEM i aktywowałeś je na innym sprzęcie to nie możesz ich już przenosić na inny sprzęt niż ten, na którym były aktywowane. Tyczy się to nie tylko systemów Windows ale np. programu do nagrywania Nero, który może być używany tylko z tą nagrywarką, z którą został zakupiony i do niej została przypisana licencja i tak samo może być z innymi programami, więc stąd może wynikać problem z aktywacją.

Co do oznaczeń literami dysków/partycji to niestety ale w przeciwieństwie do Linuksa czy innych systemów, Windows robi to w zupełnie nielogiczny sposób i nie wiadomo tak na prawdę, która partycja w jakiej kolejności została utworzona i czy jest podstawową czy logiczną a spójrz na oznaczenia partycji wg Linuksa, gdzie wszystko jest klarownie oznaczone i od razu wiadomo, które dyski/partycje w jakiej kolejności występują i jakiego są rodzaju :slight_smile:

Pozdrawiam!

Chodzi mi głównie o program diagnostyczny do aut -Vag-Com 312.

Wraz z programem jest generator kodów, więc nie ma znaczenia że wcześniej na innym kompie był aktywowany (sprawdzane).

Gdzieś wyczytałem, że jakiś plik w systemie xp nie pozwala się nadpisać, tylko nie wiem jaki, i gdzie to zmienić?

Jak gdzies wyczytales to niekoniecznie musialo chodzic o ta sytuacje w jakiej Ty sie znajdujesz. Po probie aktywacji jaki napis Ci sie pojawia ? Nie probowales sciagnac innej wersji i zainstalowac bo w tej jest jakis problem ?

sproboj odinstalowac calkiem to co masz aktualnie i przejzyj te linki:

{ciach}

{ciach}

{ciach}

Wydaje mi sie ze powinno Ci któreś pojsc, jest tam też polska wersja

KOD wpisz z klawiatury .

wojtek310 , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem postu do śmietnika.

Po wpisaniu kodu, wyświetla się okienko z informacją o tym, że kod jest prawidłowy, i program został pomyślnie aktywowany, lecz w programie nic się nie zmienia, i dalej jest wersja testowa. W pierwszym poście pomyliłem wersję programu, chodzi o Vag-com 311.2.

Sprawdzałem kilka wersji, odinstalowywałem, i nic.

Wina leży gdzieś w kompie, bo na innym działało.

Bez zmian.

w takim razie zainstaluj program do czyszczenia rejestru, neich usunie wszystkie wpisy tego programu, mozesz tez poszukac recznie, wpisujac sciezke z katalogiem w jakim go zainstalowales i dajac f3 w rejestrze i usuwac wszystkie wpisy jakie ci znajdzie

Dzięki za rady, ale rejestr już czyściłem- bez efektów.