Dwa systemy w laptopie jak to zrobić

(Stokrotqa81) #1

Mam laptopa z vistą ultimate

a chce mieć też xp

podobno można mieć te dwa systemy równocześnie jak to zrobić

xp jest mi potrzebny do gierki jednej

bo nie chce chodzić pod vistą

a vista ultimate jest bardzo ok jak dotej pory w ogóle nie narzekam

Proszę o pomoc

z góry dzięki

a zapomniałam dodać nie chcę przeinstalowywać itp tylko wgrać drugi stystem

(Gina Gina) #2

:lol: 8)

http://www.howtogeek.com/howto/windows- ... -computer/

(Stokrotqa81) #3

To nie jest po polsku

gdybym chiała i umiała po angielsku to sama bym sobie znalazła dzięki

ale może coś po polsku ???

(Spectatorx) #4

W aktualnym pcformat (czasopismo komputerowe) jest napisane o tym jak zainstalować kilka systemów na jednym komputerze, trochę na około to zrobili, ale tez dobry pomysł. NIestety nie jestem w stanie Ci przytoczyć ich opisu, bo kumpel pożyczył ode mnie gazetę. Warto po drodze do pracy podskoczyć do kiosku i wydać te 6,50zł czy ile to teraz kosztuje (jedna z najtańszych i w miarę na poziomie gazet tego typu).

(Longhorn2009) #5

Powinno się najpierw zainstalować XP, a potem Viste i powinno śmigać. Wtedy podczas startu komputera będzie wybór, który system chcemy uruchomić.

(TomVoo) #6

No tak, to by było najprostsze rozwiązanie. Ale jak przypuszczam chodzi tu o laptopa z dołączonym recovery disc lub ukrytą partycją do przywracania Visty więc zmiana kolejności zainstalowania systemów będzie tu cieżka do wykonania.

Stgokrotqa81 powinna najpierw włożyć płytkę instalacyjną xp i zbootować z niej laptopa i zobaczyć przynajmniej czy instalator widzi dysk twardy, dopiero potem możemy coś pomóc na forum w sprawie instalacji.

(Stokrotqa81) #7

a w pcformat nr marcowy czy kwietniowy

jesli chodzi o tą gazetkę to kupuję od listopada co miesiąc jest superowa również "next" kupuję od pierwszego wydania czyli ood paździenika 2007 też jest ok

poza tym dawno temu kupowałam kompouterświat potem jak się zrobili dwutogydnikiem to zaczęłam kupować jedynie "twój niezbędnik komputerswiata" i tak już od paru ładnych lat a teraz zaczęłam pcformat i next

no więc jest ze szczegółami opisane jak wgrać drugi system xp do visty ultimate???

Jak wrócę do domu to zerknę i mam nadzieję że mi się uda.

Tak sobie myślałam że może po prostu włożę płytę instalacyjną xp do dvdromu i się wgra ale to raczej głupi pomysł hihihhi