Dwa windowsy do wyboru, zainstalowany jest jeden

hej

mam taki wlasnie problem ze jak uruchamiam komputer to mam dwa windowsy do wyboru, zainstalowany jest jeden

wiem ze trzeba edytowac jakis plik by ten problem znikl ale nie pamietam jaki jak ktos wie dzieki za pomoc bede wdzieczny

pozdrawiam

trzeba zmienic plik boot.ini

Dla xp zainstalowanego na C, wygląda tak:

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /fastdetect

dzieki, znalazlem ten plik i w jego zawartosci mam tak:

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /noexecute=optin /fastdetect

C:=“Microsoft Windows”

i qrcze nie wiem teraz co usunac bo wczesniej jak mialem podobna sytuacje to powidzemy mialem dwa razy windowsa w tym zapisie usuwalem jeden i bylo juz dobrze

wczesniej zainstalowanego mialem windowsa 98 na dysku D … bo nie wiadomo czemu ale po zrobieniu nowych partycji i i formacie nie moglem od razu zainstalowac xp bo sie cos plulo

na dysku D nie mam pliku boot.ini wiec chyba na innych partycjach nie musze kombinowac

Zawsze możesz skrócić czas wyboru systemu lub całkowicie go wyłączyc wybierając ten który chcemy.

ppm na mój komputer==>właściwości=>zaawansowane=>uruchamianie i odzyskiwanie: ustawienia=> wybierz system który ma się domyślnie ładować- odznacz czas wyświetlania listy systemów.

Nie trzeba nic usuwać, aby nic nie spartolić :mrgreen:

dzieki i pozdrawiam

jonder1983

No to w pliku boot.ini mozesz usunąc te linijke:

Plik boot.ini ma wygladac tak:

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

co to za wpis ? Do czego służy ?

/noexecute - Pozycja pojawia się po zainstalowaniu dodatku Service Pack 2. Służy do ustawiania opcji techniki DEP, może przyjmować cztery pozycje:

AlwaysOn - zawsze włączona, pełne zabezpieczenia, wszystkie procesy muszą działać w zgodności z DEP, lista wyjątków jest nieaktywna.

AlwaysOff - zawsze wyłączona.

OptIn - (domyślna), dostępne na komputerach z obsługiwanymi procesorami, DEP włączone tylko dla aplikacji, które go obsługują.

OptOut - DEP jest włączone domyślnie dla wszystkich procesów, użytkownik może stworzyć listę aplikacji, które nie obsługują DEP.

Tak jak Kosior napisał, wiecej tutaj