Dwa Windowsy na jednym kompie

Mam problem. Na komputerze mam 2 Windowsy XP Professional z SP2. Jeden na dysku C, a drugi na dysku D. Chciałem sformatować dysk D, ale trochę boje się, bo zobaczyłem, że dysk D to dysk rozruchu. Czy mogę go usunąć bez szkody dla kompa??

Proszę o szybką odpowiedź.

A czy jest wybór systemów przy uruchomieniu kompa ? Jeżeli TAK to możesz śmiało formatować,później tylko w boot.syf (nie pamiętam jak się pisało) usuniesz stary system do wyboru.

Robisz format D:\ , następnie Start > Uruchom > msconfig > zakładka > BOOT.INI > i usuwasz wpis po usuniętym systemie

boot.ini ;]

mareksolak jak mam usunąć ten wpis??

Jest dwie możliwości

  1. Start > Uruchom > msconfig > zakładka > BOOT.INI > zaznacz wpis i > opcja Sprawdź wszystkie ścieżki rozruchu - jak poprawna zostawi , jak nieaktualna - usunie

  2. otwuż w notatniku C:\WINDOWS\pss i usuń nieaktualny wpis ale jak nie masz doświadczenia to tego nie zalecam

Ma mam taki problem że sam utworzyłem przez przypadek jeszcze jeden wpis :mrgreen: . I teraz nie mogę sie go pozbyć. jak sprawdzam według twojej pierwszej rady w msconfig to wychodzi że wszystkie ścieżki są ok, a jak otwieram plik boot.ini i kasuje wpis to nic to nie daje ponieważ przy włączaniu kompa dalej wyskakuje wybór systemów

Już sobie poradziłem :smiley:

Oto sposób który ja wykorzystałem:

Właściwości systemu -> zaawansowane -> uruchamianie i odzyskiwanie -> edytuj i tam usunąłem zbędne wpisy