Dwa Windowsy

Sluchajcie jest jeszzce taka sprawa. Postanowilem ze sformatuje i jesli chce sformatowac ten dysk C to mam odmowe psize ze komputer uzywa programów z tego dysku a nie uzywa w ogole co zrobic bym mogl sformatowac ten dysk i zainstalowac od nowa wina??

Bo nie sformatujesz tak łatwo partycji systemowej z poziomu systemu.

Zabootuj system windows xp i w pewnym momencie będziesz miał mozliwość wyboru które partycje chcesz sformatować (czytaj uważnie komunikaty).

Wiesz pewnie: że formatowanie usunie wszystkie dane praktycznie bez możliwości odzysku?

Wpisz jeszcze w szukajkę słowo formatowanie i zobacz tu

:cry: Ja nic z tego nie rozumiem :frowning:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=953

No ja włąsnie tego nie rozumiem. Ja chce poprostu usunąc te dwa windowsy bym mogl zainstalowac sobie nowy. Niech mi ktos pomoze…

Dan161 Czego dokładnie nie rozumiesz ???

Format dysku by Pysio

Instalacja systemu - krok po kroku by kosior6 , czyli ja:)

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=953 wchodze tu i czytam jak to robie to sie nie da jak chce usunąc lub stworzyc tymi C i D to nic sie nei dzieje

Jesteś w instalatorze, zaznaczasz partycje C:, po czym wciskasz przycisk C na klawiaturze, w nastepnym oknie dajesz Enter , a w nastpenym wciskasz przycisk L. I juz nie masz partycji. Potem zaznaczasz wolne miejce nacikasz przycisk C na klawiaturze, nastepnie wpisujesz rozmiar w Megabajtach i Enter po czym masz juz partycje, nastepnie naciskasz na nowo utworzonej partycji Enter, i wybierzasz rodzaj formatu, zrób pełny w NTFS i ot dalej instalacja leci. Wszystko masz w poradnikach, które podałem Ci wyże, a zreszta instlaltor na dole tez wyswietla wszystkie instrukcje :slight_smile:

Tylko chodzi o to ze jak juz tam wchodze i zaznaczam dysk C i klikam c to sie nic nie dzieje.

A to moze nie próbuj usunąc tej partycji tylko daj na niej enter i odrazu potem wybierzesz jaki chcesz format, partycja powinna się sformatować i instalacja systemu powinna iśc dalej :slight_smile:

albo uruchom konsolę odzyskiwania i wpisz

C:\format c:

HarryPotter ale po co przechodzic do konsoli odzyskiwania skoro mozna zrobic to naciskając 2 razy ENTER w instalatorze ? :slight_smile:

podałem alternatywne rozwiązanie