Dwa zasilacze jeden PC

Witam!

Mam komputer:

AMD Athlon 64 X2 4200+ AM2 BOX

Gigabyte GA-M52S-S3P

Gigabyte GeForce 8500 GT PX 512MB DDR2 PCI-E BOX

HDD Seagate 40GB 5400

Lite-ON DVD RW

I gdy wrzuciłem ten sprzęt do kalkulatora wychodzi że musze mieć zasilacz minimum 475W, a ja posiadam zasilacz 450 Tracera i 300 jakiejś tam firmy.

Na 450 odpala się raz dziennie i jeśli go wyłącze włącze go dopiero następnego dnia, na 300 oczywiście się w ogóle nie odpala, jednak gdy wziołem z drugiego pc zasilacz 400 to się odpaliło wszystko oprócz karty graficznej z czego wnioskuje że mój zasilacz (450) ma za słabą linie 12V (17A) przyczym zasilacz (400) ma linie 12V dwie jedną na 24p(14A) a drugą 4p(13A).

Więc pomyślałem iż połącze moją 450 z 300, znaczy 450 podłącze pod 24p i napędy, dyski itp., a 300 podepne pod 4p.

Chciałem połączyć POWERON z jednego zasilacza z POWERONem drugiego zasilacza, połączyć GND i powinno działać.

Co o tym myślicie i czy ktoś z was próbował czegoś podobnego?

Pozdrawiam Crop

FWiOO

mało wygodne rozwiązanie, pomijając w ogóle czy zda egzamin

lepiej kupić jeden dobry 400/450W

Na kalkulatorze wyszło że muszę mieć zasilacz 475W, a na kompie z gorszą kartą grafiki (bardzo) normalnie działał więc 400/450 odpadają wogóle, a to ma być rozwiązanie na góa 2 tyg.

ten twój tracer jak i poweron to niezbyt dobre zasilacze. to że pisze na nich 450W to nic nie oznacza. zamiast ryzykowac up normalny zasilacz - moim zdaniem wystarczy nawet 400-420 watt

POWERON to nie zasilacz to kabel który odpowiada za uruchamianie zasilacza po wciśnięciu przycisku power na klawiaturze co powoduje zwarcie w zasilaczu i uruchomienie go…

A za dwa tygodnie kupuje Trust 520W.

to, że

oczywiście wiem.

ne wiem jak to zrobuiłem ale jakimś sposobem wywnioskowałem z Twojego posta że POWERON to jakas niowa marka “fajnych” zasilaczy… chyba za mało śpię.

aha i nie kupuj trusta! !!

Można tak zrobić:

http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/arti … 52705.html

Ale sam tego nie próbowałem.

kup amacrox warrior ax450pnf… na 100% uciągnie a kalkulatory (w większości przypadkach) kłamią…

mój komp na kalkulatorze wyszedł 300W z hakiem… podłączyłem do niego 250W codegen i… działał 24h :slight_smile: później też ale zmieniłem go bo chciałem się pobawić w OC :smiley:

nie kombinuj z zasilaczami pokroju tracer, trust itp - pociągniesz kompa do grobu…

kup jeden porządny do tego sprzętu starczy modecom mc-350 lub amacrox warrior ax400pnf

aha tego kompa to już kupiłeś?

Tak kompa już kupiłem, sam złożyłem (pracuje w serwisie więc sobie radze).

Rozglądałem się i przypadł mi do gustu ten zasilacz: Chieftec GPS-500AB-A 500W i Modecom FEEL III 500W ILLUMINATION

Co o nim myślicie?

omijaj to z daleka…

może być

ten sprzęt spokojnie pociągnie modecom mc-350 / amacrox warrior ax400-pnf / Fortron 350-PNF

No wlasnie dlatego jako pierwszy wpisalem Cieftec.

A teraz mam pytanie: Jak można zwiększyć Amperarz linii 12V?

zwiększyć się go nie da - każdy zasilacz ma już dane obciążalności linii napięciowych

jak chcesz bardzo mocny zasilacz to bierz Amacrox Frei Erde 550W za ~305zł

78A na +12V (4x18A)

jedyny mankament tego zasilacza to brak odpinanych kabli a jest ich sporo…

do twojego kompa bierz Max Modecom MC-400 / Amacrox Warrior ax450-pnf, więcej się nie opłaca pozostałą kasę zainwestuj lepiej w lepsza kartę grafiki bo 8500 cienki jest…

No wiesz ja tam raczej mam w głębokim poważaniu karte graf. ponieważ jedyną grą jaką odpalam jest Apache+PHP+MySQL i notatnik:)

dało by radę skorzystać z 2 zasilaczy ale ten drugi trzeba by było wzbudzać albo samemu zwirając 2 piny w nim albo inną płytą główną, choćby uszkodzoną :stuck_out_tongue: - rozwiązanie ogólnie beznadziejne.

ten calculator przekłamał wynik albo podał wartość szczytową jaką powinien mieć zasilacz, twój sprzęt pociągnie dobra 300W mocy znamionowej.

spory błąd zrobiłeś kupując dysk ide 40gb nawet jeśli to barracuda 4 (a na to nie wygląda, 5400 były w u5/u6 to duży błąd) bo ta jest cicha ale też dość wolna.

zasilacz modecom mc 350W to zasilacz którym powinieneś się zainteresować.

OMG spokojnie wystarczy tu amacrox 400 - 450 PFN …

Witam

O kurde… no jak takich mamy serwisantów to ja się nie dziwię, że potem sie kompy psują. Serwisant i chce kupic Trust’a, albo FEEL’a - masakra.

Żeby było na temat, to rzeczywiście lepiej zainwestować w dobry zasilacz o mocnych liniach, niż ulegać magii pustych watów.