Dwie adresacje na potrzeby VMware Workstation Player

Witam, mam pytanie. Czy jest możliwość ustawienia na komputerze dwóch adresacji, tak żeby aktualna 192.168.1.x była tylko dla mojej stacjonarki no i reszty urządzeń w domu, a np. 10.1.1.x była dla maszyn wirtualnych, które stawiam na VMware Workstation Playerze? Wiem, że w płatnej wersji Workstation Pro jest jakieś narzędzie do wirtualizacji sieci, ale czy jest też taka możliwość bez tego? Jeśli tak to w jaki sposób to zrobić?

 

\Edit: Ważne żeby na wirtualkach był dostęp do internetu.

Player czasem nie daje możliwości przypisania części maszyn do sieci NATowanej a części do ‘zmostowania’ do Twojej głównej podsieci (bridge)?

Masz trzy opcje: 1. NAT; 2. Routing; 3. Dodatkowa karta sieciowa, jeśli masz router, na którym możesz tworzyć podsieci. Jest coś takiego jak sieć host-only, ale ona się trochę różniła, od tego typu sieci w VirtualBox. Niestety nie pamiętam czym. W każdym razie sieć w trybie host only, powinna ustawiać routing, wtedy na routerze musisz dodać trasy statyczne. W płatnej wersji, z tego co się orientuję, to masz dodatkowo obsługę VLANów.