Dwie dystrybucje na dysku

Witam ma takie pytanie:

czy mogę zainstalować dwie dystrybucje linuksa na jednym dysku (oddzielne partycje), mój dysk to 30 gb i prosze o pomoc w zagospodarowaniu tej przestrzeni chce zainstalować Ubunu :smiley: i KateOS :smiley: , jak podzielic na partycje i ile miejsca na co przeznaczyć :mrgreen: (System, Swap, Home) . pozdro

wystarcza dwie partycje na system (home nie jest konieczne) i swap wielkosci ok. 0,5 do 1 GB (zalezy ile masz ramu)

nie jestm pewien ale wydaje mi sie ze obydwie dystrybucje beda mogly korzystac z jednej partycji swap

otóż sprawa wygląda tak: wystarczą trzy partycje, na ubuntu, kasię i swap, w ten sposób oba systemy bedą kozystac z tej samej partycji swap, radze najpierw zainsatlować kasię a dopiero potem ubuntu (chociaż na nie ma to wiekszej róznicy, poprostu wybierz ten bootloadre który Ci bardziej odpowieda; ubuntu grub, kasia lilo)

odpowiadając na pytanie: tak, mozna miec dwie dystrybucję na jednym dysku

a rozmiary partycji to Twoja indywidualna sprawa, zalezy, z którego systemu będziesz cześciej korzystac

pozdrawiam

30 GB

Kasia - 5 lub 6 GB

Ubuntu - 5 lub 6 GB

Swap - 256 do 512

/Home - reszta

/Home dlatego że po reistalacji systemu, wszystkie ustawienia wszelkiego rodzaju programów, przeglądarek intewrnetowych, hasła itd zostaną na /Home.

Gdybyś tak zapomniał nagrać ważny plik (z ustawieniami) na dyskietkę, CD czy pendrive to pozostaje na Twoim koncie w katalogu /Home tak dla zabezpiecznia.