Dwie karty graficzna w laptopie

To jest mój pierwszy laptop http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netboo … bhtml#opis Dziwi mnie to że TechPowerUp GPU-Z v0.4.4 wykrywa 2 karty graficzne w laptopie(intel media graphic accelerator hd oraz nvidia 310m).

Jak to działa ? Te karty jakoś się przełączają czy jak, o co w tym wszystkim chodzi.

Jeśli dobrze pamiętam, to przy przeglądaniu internetu, pisania w Office itp. kiedy wydajność karty graficznej nie jest potrzebna to aktywna jest ta “Intelowska”. Lecz kiedy odpalisz jakąś grę, rendering, coś co będzie wymagało mocy obliczeniowej karty graficznej, wtedy uaktywnia się GeForce.

Ma to ogółem zmniejszyć zapotrzebowanie i zużycie energii w laptopie.

Bardzo dobrze Ci wykrywa, i dobrze, że są dwie grafiki. Tak jak kolega powyżej napisał: gdy jest małe zapotrzebowanie na “moc” karty to pracuje zintegrowana karta od Intela, natomiast jeżeli bd potrzeba większej mocy/wydajności karty to śmigać bd ta nVidia 310M…

Albo ta intelowska jest na stałe nieaktywna. Procesor i3 posiada wbudowaną kartę graficzną, kontroler pamięci i chipset płyty głównej.

Może więc być tak, jak w niektórych komputerach stacjonarnych - mają zintegrowaną grafikę, ale włożenie karty graficznej wyłącza poprzednią i komputer korzysta z tej dołożonej.

A czy jak działa akceleracja w i3 to czy moc CPU spada ? Czy zabierany jest rdzeń?

Nie, wbudowana grafika w i3 to osobny układ. Kwestia przełączania pomiędzy GPU nie jest tak oczywista, bo zależy to od tego czy ta płyta umożliwia aktywne przełączanie pomiędzy kartami grafiki.