Dwie karty graficzne w ultrabooku, AutoCad tnie

Witam!

Jest to mój pierwszy post, więc proszę o wyrozumiałość:)

Niedawno skradziono mi laptopa Compaq presario CQ61(tutaj link do specyfikacji technicznej

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?cc=pl&lc=pl&dlc=pl&docname=c01800837) i niestety zostałem zmuszony do zakupienia nowego. Wybór padł na HP Envy 1040ew http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?cc=pl&lc=pl&dlc=pl&docname=c03477803, który już na pierwszy rzut oka ma dużo mocniejsze podzespoły i dwie karty graficzne: Intel® HD Graphics 4000 oraz Radeon HD 7670M. Bawię się trochę w grafikę 2D, rzadko 3D, więć stwierdziłem że laptop sprawdzi się bez zarzutu. Problem pojawił się po zainstalowaniu AutoCada. W porównaniu do pracy na Compaq, gdzie wszystko chodziło naprawdę płynnie, tutaj zaczyna się ciąć. Po wyborze jakiegokolwiek narzędzia, program kompletnie nie funkcjonuje.

Tu pojawia się moje pytanie: co może być przyczyną tak kiepskiego funkcjonowania tego programu, jeżeli na komputerze ze słabszymi podzespołami, program działał bez zarzutu?

Zmieniłem system w Envy na Windows 8 pro, zrobiłem wszystkie możliwe aktualizacje, ściągnąłem sterowniki graficzne ze strony producenta.

Czy jest możliwe, że karty graficzne nie przełączają się automatycznie?

Z góry dzięki za pomoc w rozwiązaniu problemu;)

A jak kliknesz PPM na pulpicie, to masz catalyst control center i przełączanie grafiki?

Pierwszą rzeczą to zgłoś kradzież na policji, może jednak coś pomogą :stuck_out_tongue:

Tryb zasilania jest ustawiony na Wysoka wydajność? Laptopa uruchamiasz z ładowarki?

Jak klikam PPM to mam dwie opcje “właściwości grafiki” oraz “konfiguruj przełączanie grafiki”. Wszedłem w te opcje, ustawiłem wszystko na wysoką wydajność i na razie jest w dalszym ciągu ten sam problem. Corel i Photoshop działają bez zarzutu, a CAD jak na kompie z przed 15 lat;p próbowałem na zasilaczu i na baterii odpalać.

P.S. Kradzież została zgłoszona, ale znając życie, raczej nic się z tym nie stanie;p