Dwie karty graficzne

Od niedawna zastanawiam się, czy nie kupić drugiej karty graficznej do swojego komputera. Widząc zapowiedzi nowych gier na ten rok, stwierdziłem że moja karta graficzna nie pociągnie wszystkiego na wysokich wymaganiach. Czy mój sprzęt sprosta takiemu rozwiązaniu i czy w ogóle takie rozwiązanie jest opłacalne? Jeśli istnieje podobny temat lub w zły dział, to przepraszam.

(Myślałem żeby dokupić GeForce GTX 680)

Mój aktualny sprzęt, to co najważniejsze:

  • Intel Core i5 2300

  • GeForce GTX 550 Ti

  • 8 GB RAM

  • Zasilacz 500W

  • Płyta główna jak najbardziej obsłuży 2 karty graficzne

Hej,

Niestety, w kartach nVidia da się tylko łączyć takie same modele kart.

Podaj zasilacz (np. XFX Core 550W)

“Płyta główna jak najbardziej obsłuży 2 karty graficzne” - płyty z tej serii na pewno podołają takiemu rozwiązaniu :lol:

Pamiętaj, że karty paruje się według zasad.

Nie jestem pewien, ale ważne są zegary.

O ile się da, to GTX680 będzie jechać na niższych obrotach.

Osobiście uważam, że powinieneś sprzedać swoją aktualną kartę, bo to cienizna.

Wraz ze zmianą konfiguracji rośnie apetyt na prąd, więc zasilacz tę trzeba przemyśleć.

Lepiej oszczędzić i kupić coś lepszego.

To w takim razie, doradźcie mi proszę jakąś rozsądną kartę graficzną tak w granicach 2500zł. Jak na razie zastanawiam się nad: nvidia geforce gtx 680 lub amd radeon hd 7970.

Podaj model zasilacza.

GTX680 jest wydajniejsza, chociaż według mnie to lekka przesada, HD7970 lub GTX670 wystarczą.

Zasilacz Akyga 500W, model: AK-B1-500

Masz pseudo zasilacz i chcesz do komputera włożyć gtx680 lub bawić się multi gpu #-o

To jaki zasilacz był by odpowiedni?

Ile możesz przeznaczyć na zasilacz?

Dodane 06.05.2013 (Pn) 21:59

Z góry zaproponuję XFX Core 550W

Gdybym dorzucił do zestawu mocniejszy procesor, to jaki zasilasz był by odpowiedni, ten co podał kolega wyżej, czy mocniejszy?

Intel Core i7-3930K 3,2 GHz